Adnan Oktar’dan Erdoğan’a mektup

Oktar, Erdoğan’ı “acil müdahale etmeye” çağırdı

Adnan Oktar’dan Erdoğan’a mektup

Edirne Cezaevi’nde bulunan Adnan Oktar, avukatları aracılığıyla AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere tüm devlet kurumlarına hapishane koşullarına ilişkin mektup yazdı

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”ve “cinsel istismar” suçlamalarıyla tutuklanan “Adnan Hoca” olarak bilinen Adnan Oktar, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı mektubunda, “Sayın Cumhurbaşkanımızdan şefkatli ilgisini cezaevlerindeki mazlum ve cezaevlerindeki eksikler nedeniyle mağdur vatandaşlarımızdan esirgememesini ve bu soruna ivedi olarak müdahale etmesini istirham ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre; Edirne Cezaevi’nde bulunan Oktar, avukatları aracılığıyla başta Erdoğan olmak üzere neredeyse tüm devlet kurumlarına hapishanelerdeki koşulların iyileştirilmesi için bir mektup gönderdi.

Mektubunda Erdoğan’ın 4 ay kaldığı Pınarhisar Cezaevi’nin koşulları ile bugünkü cezaevlerinin koşulları arasında “uçurum” olduğunu anlatan Oktar, kapasite fazlalığı nedeniyle 40 bin kişinin yatağının olmadığını, 80 bin kişinin aynı yatağı kullanmak zorunda kaldığını söyledi.

Hijyen, sıcak su yetersizliği, ısınma sorunu, yiyeceklerin besin değerinin düşüklüğü gibi çok sayıda sorunu sıralayan Oktar, “Şu anki cezaevi şartları, o tarihlerde Pınarhisar’daki mevcut şartların yüzde 10’u düzeyinde bile değildir” dedi.

Erdoğan’ı “acil müdahale etmeye” çağıran Oktar, şu ifadeleri kullandı:

‘HER ŞEY CUMHURBAŞKANIMIZDAN GELECEK TEK BİR TALİMATA BAKMAKTADIR’

“Her şey Sayın Cumhurbaşkanımızdan gelecek tek bir talimata bakmaktadır. Dünyaya örnek olma ve lider olma ülküsüyle yola çıkan Türkiye’mizin adalet sistemini küçük düşürmeyi amaçlayan bu tuzağı bozmak ve vatandaşını devletine küstürme oyununu durdurmak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Cumhur İttifakı’nın elindedir. Sayın Cumhurbaşkanımızdan şefkatli ilgisini cezaevlerindeki mazlum ve cezaevlerindeki eksikler nedeniyle mağdur vatandaşlarımızdan esirgememesini ve bu soruna ivedi olarak müdahale etmesini istirham ediyoruz.”

Demokrat Haber’e Destek Olun >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER