Adana'da 'yasadışı dinleme' operasyonu: 8 gözaltı

Polislerin evlerinde arama yapıldı

Adana'da 'yasadışı dinleme' operasyonu: 8 gözaltı

Adana'da, aralarında 2 emniyet müdür yardımcısının da olduğu 8 polisin, lojman ve evlerinde arama yapıldı. 

Adana'da yasa dışı telefon dinleme iddiaları ile ilgili aralarında Emniyet Müdür eski Yardımcısı İsmail Bilgin ile Şube Müdürü Ertuğrul Yetkin'in de bulunduğu 8 polis, gözaltına alındı. 


Ajanslardan edinilen bilgiye göre Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bu sabah 17 Aralık operasyonundan sonra İstihbarat Şube Müdürlüğü'nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı'ndan Sosyal Hizmetlerden ve Polisevi'nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı'na atanan ve daha sonra buradan da Kemal Serhatlı Polis Meslek Yüksek Okulu'na Öğretmen Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilen Emniyet Müdürü eski Yardımcısı İsmail Bilgin ile İstihbarat Şube Müdürlüğü'nden Hassa Noktaları Korumalar Şube Müdürlüğü'ne atanan Ertuğrul Yetkin ile 1 komiser ve 5 polis memurunun evine baskın yaptı.

Bu polisler gözaltına alınırken evlerinde de arama yapıldı. Suriye'ye 19 Ocak'ta giden MİT'e ait TIR'ların Adana'da aranması Gülen cemaatinin organizasyonu olarak değerlendirilirken, kapatılan özel yetkili mahkeme savcıları ile bazı jandarma subayları kısa sürede başka görevlere ve illere atanmış, bu aramanın yapılması ile ilgili olarak da 'casusluk soruşturması' açılmıştı. 
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 09:44
YORUM EKLE