Adana'da vurulan Mahmut Çakır yaşamını yitirdi

3 gün önce beyin ölümü gerçekleşen Mahmut Çakır adlı gencin bu sabah yaşamını yitirdiği belirtildi

Adana'da vurulan Mahmut Çakır yaşamını yitirdi
Adana'da 31 Ocak günü Cizre ve Sur’daki kuşatma ve sivil ölümleri protesto eylemleri sırasında polisin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan ve 3 gün önce beyin ölümü gerçekleşen Mahmut Çakır, yaşamını yitirdi.

Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) haberine göre, Adana'da Cizre ve Sur’daki kuşatma ve sivil ölümlerine karşı halkın 31 Ocak'ta gerçekleştirdiği protesto eylemlerine polis, tazyikli su, gaz bombaları, ses bombası ve yer yer gerçek mermilerle saldırmıştı. Barbaros Mahallesi'nde protesto eylemine saldıran polisin etrafa açtığı ateş sonucu başından ağır yaralanan Mahmut Çakır, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Saldırıda ensesinden giren ve kafatasında kalan kurşun nedeniyle doktorların müdahale edemediği Çakır'ın 1 Şubat'ta beyin ölümü gerçekleşti. Ertesi gün Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Beyin Cerrahi Yoğun Bakım servisine sevk edilen Çakır'ın kafatasında bulunan mermi çekirdeğinin çıkarılması için yine doktorlar tarafından müdahalede bulunulamadı. 

Makineye bağlı olarak yaşatılan Çakır'ın sabah saatlerinde yaşamını yitirdiği belirtildi. Çakır'ın cenazesi hastane morguna alınırken, hastaneye çok sayıda polis sevk edildi.

Adana'da 19 yaşındaki Murat Daşkan da geçtiğimiz günlerde vurularak yaşamını yitirmişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 11:56
YORUM EKLE