Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a kayyım tehdidi

Kızılkaya, Zeydan Karalar'a yönelik 'ayağını denk alsın’ dedi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a kayyım tehdidi

Yerel gazeteci Zeki Kızılkaya, CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın görevden alınarak yerine kayyım atanabileceği yönünde açıklamalar yaptı.

Adana’da yayın yapan yerel bir radyonun 21 Mayıs tarihli yayınına katılan Kızılkaya, Karalar için ‘ayağını denk alsın’ ve ‘bunu bir ön uyarı olarak anlasın’ dedi.

Seyhan Belediyesi Kültür İşleri Müdürü olarak görev yaparken KHK ile ihraç edilen Güven Boğa'nın, Zeydan Karalar’a fiili olarak danışmanlık yaptığını öne süren Kızılkaya, “Danışman ekibinde yer alıyor, nerede buluştuklarını da biliyoruz” dedi.

‘YERİNE KAYYIM ATANDI DENİLMESİN’

Güven Boğa’nın yasadışı örgütlerle ilişkisi olduğunu öne süren Kızılkaya, Adana’da HDP desteği olmasa seçimi kazanamayacağını söylediği Karalar’a yönelik olarak, “Ayağını denk al, bunu bir ön sezi, ön uyarı olarak kabul edin. Terörle iç içe olan kişilerle birlikte olmanız sizi iyi bir yere götürmez. Sonra ‘Adana Büyükşehir Belediye Başkanı görevden alındı, yerine kayyım atandı’ denilmesin” şeklinde konuştu.

 SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Cumhuriyet’in aktardığı habere göre, Kızılkaya’nın sözlerine tepki gösteren KHK ile ihraç edilen Güven Boğa ise çarşamba günü konu hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER