Acil numaraların tümü 112’de birleşecek

İçişleri Bakanı Soylu, acil hizmet numaralarının hepsini kaldırılacağını, tümünün 112 numarasında birleştirileceğini söyledi

Acil numaraların tümü 112’de birleşecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş AFAD Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen, Kahramanmaraş İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, afetlere karşı hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi.

Soylu, 112 Acil Çağrı Merkezi'yle ilgili dünyada parmakla gösterilen önemli bir sistemin hayata geçirildiğinin savunarak şöyle devam etti:

“Önümüzdeki hazirana kadar Allah nasip ederse Türkiye'de ormandan itfaiyeye, AFAD'dan jandarmaya, polise, Sahil Güvenlik'e, sağlığa kadar acil hizmet numaralarının hepsini kaldıracağız, 112 numarasında birleştireceğiz. Bu yazılım akıllı bir yazılım. Gelen bütün ihbarları akıllı bir yazılımla analiz edecek, hırsızlık en çok hangi bölgede oluyor, trafik kazaları en çok nerelerde oluyor, orman yangınlarında en çok sıkıntı nerede oluşuyor gibi bütün bunları analiz edecek ve bütün kurumların tedbir almaya, önceden bunlara yönelik yapılabilecek eylemleri oluşturmaya sevk edecek.”

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER