Abdullah Öcalan kardeşiyle telefonla görüştü

Asrın Hukuk Bürosu, İmralı Cezaevi’nde bulunan Abdullah Öcalan’ın ailesiyle kısa bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini duyurdu

Abdullah Öcalan kardeşiyle telefonla görüştü

İmralı Adası Yüksek Güvenlik F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan Abdullah Öcalan ve Hamili Yıldırım'ın aileleriyle telefon görüşmesi gerçekleştirdiği duyuruldu.

Görüşmenin kısa sürede kesildiği belirtildi.

Duvar'ın aktardığına göre, Hukuk bürosundan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İmralı Cezaevi’nde bulunan müvekkillerimiz Sayın Abdullah Öcalan, Sayın Ömer Hayri Konar, Sayın Hamili Yıldırım ve Sayın Veysi Aktaş’ın aileleri, müvekkillerimiz ile telefon görüşme haklarını kullanmak üzere savcılıklara çağırılmışlardır. Sayın Öcalan’ın kardeşi ile yapmakta olduğu görüşme, çok kısa süre sonra kesintiye uğramış ve görüşmeye devam edilememiştir. Sayın Hamili Yıldırım’ın da görüşmesi oldukça kısa sürmüş ancak Sayın Ömer Hayri Konar ve Sayın Veysi Aktaş’ın görüşmesi, tecrit koşullarına karşı protesto olarak görüşe çıkmadıkları beyan edilerek gerçekleşmemiştir.

'27 NİSAN 2020 TARİHİNDEN BERİ HABER ALAMIYORDUK'

Bilindiği üzere Sayın Öcalan’dan 27 Nisan 2020 tarihinden bugüne kadar haber alamıyorduk. Kendisi ile yapabildiğimiz son avukat görüşmesi de 7 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşmişti.

14 Mart 2021 tarihinde sosyal medyada Sayın Öcalan’ın yaşamı ile ilgili kaygı oluşturan ciddi iddialar ortaya atıldıktan sonra sağlığını teyit edebilmek amacıyla ve yasal bir hak olarak aralıksız her gün yüz yüze görüşme talebinde bulunduk. Ancak bunların hiçbirine olumlu yanıt alamadık.

'SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ BİLGİYE ULAŞMA İMKANIMIZ OLMADI'

Bugün de Sayın Öcalan’ın sağlık durumu ile ilgili sağlıklı bilgiye ulaşma imkanımız olmamıştır. Bizlerin Sayın Öcalan ile İmralı Cezaevi’nde ivedilikle görüşme talebimiz devam etmektedir. Nitekim Sayın Öcalan da görüşmenin gerçekleşebilen kısmında bu talebin yerine getirilmemesini kabul etmediğini, bu durumun hukuka aykırı olduğunu beyan etmiş, devamında da görüşme kesilmiştir. Yaşanan bu gelişmeleri kamuoyunun bilgisine sunuyor, yetkilileri hukuka uygun davranmaya ve sorumluluğa davet ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 11:34

YORUM EKLE
YORUMLAR
hdp ve pkk
hdp ve pkk - 5 ay Önce

hdp ve pkk yonetmı sız oyle pıslıksınızkı belasınızkı bazrzanı kdp bıle sızden bıktı..basından attı...heryere huzursuzluk bela goturyorsunz
devlet kurmaya bır adım kalmıstı..cukurlar kazıp ozerklık ılan ettınız olmadı...oyle serefsız ve adı yalancı sahtekarsınızkı ...gulunc duruma dustunuz artık asagılık duruma dustunuz artık .sizin pkk nın askere alma subesı oldugunuzu pkknın sıyası kolu oldugunuz pkkya hızmet ettıgınızı artık 5 yasında cocuk bıle blılıyor....
bu devam ettıgı surece ,yuzde 1000 oy alsanızda turkıyecumhurlyetı hep tepenıze bınmeye devam edecek...

SIRADAKİ HABER