Abdullah Cömert Gezi'de fidan oldu

Hayat direnişi sırasında hayatını kaybeden Cömert'in ailesi Park'a dikilmesi için fidan gönderdi...

Abdullah Cömert Gezi'de fidan oldu

Taksim Gezi Parkı Direnişi'ni desteklemek için katıldığı Hatay Direnişi'nde öldürülen Abdullah Can Cömert’in ailesi, parka fidan yolladı.

Cömert'in ailesinin yolladığı fidan, Gezi direnişçileri tarafından parka dikildi.

Abdullah Cömert'in adı daha önce Gezi Parkı'ndaki bir ağaca verilmişti.

Cömert’in üyesi olduğu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları da onun adına parka çınar fidanı dikti.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Cömert'in dövülerek öldürüldüğünü söyledi:

“Burada maalesef 22 yaşında bir genci de döverek öldüren bir polis müdahalesi bulunmaktadır. CHP Antakya Gençlik Kolları üyesi Abdullah Cömert kardeşimiz dövülerek hayatını kaybetmiştir. Nedeni ise polis tarafından başına aldığı darbelerdir.”

NE OLMUŞTU?

Arkadaşlarının “Abdocan” dediği 22 yaşındaki Cömert, Hatay merkeze bağlı Armutlu mahallesindeki direnişte öldürüldü, 4 Haziran’da son yolculuğuna uğurlandı.

Hatay Valiliği, Cömert’in ölüm sebebiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“3 Haziran Pazartesi saat 23:35 sıralarında, Gazi Mahallesi’nde ikamet eden Abdullah Cömert isimli vatandaşımızın ilimiz Merkez’e bağlı Armutlu Mahallesi’ndeki gösteriler sırasında kimliği belirsiz kişilerce açılan ateş sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği kamuoyuna bildirilmiş idi.”

“Ancak, daha sonra Cumhuriyet Savcısı nezaretinde Adli Tıp Uzmanı tarafından gerçekleştirilen otopsi işlemleri neticesinde, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı açıklamaya göre; ‘ateşli silaha ait giriş çıkış deliği ve beyin dokusunda trace oluşturmuş herhangi bir lezyona rastlanılmadığı, yapılan muayenede başının arkasında çökme nitelikli parçalı kafatası kırığı ve üzerinde yarım ay şeklinde 4 cm çapında kemiğe kadar ulaşan yırtığa rastlanıldığı, ancak kesin ölüm sebebinin yapılacak araştırma ve inceleme sonucu Adli Tıp Kurumu İlgili İhtisas Kurulunca düzenlenecek rapor sonucunda anlaşılabileceği’ belirtildi.”

Avukat Hatice Can, Hatay Tabip Odası’nın da raporun doğruluğunu onayladığını belirtti. (Bianet)

* Fotoğraf: Samandağ Haber.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2013, 12:20
YORUM EKLE