Abdullah Cömert davasında da savcı uyudu!

Ethem Sarısülük davasında olduğu gibi savcı yine uyudu....

Abdullah Cömert davasında da savcı uyudu!

Balıkesir'de Abdullah Cömert’in ölümüyle ilgili davada tıpkı Ethem Sarısülük davasında olduğu gibi dava savcısı mahkeme salonunda uyudu!

Hatay'da Gezi eylemleri sırasında öldürülen Abdullah Cömert'le ilgili dava bugün görülüyor. 14.30'da başlayan davaya bakan mahkeme başkanının 'Büyük salon yok' açıklamasına Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfi Sarısülük, "Tayyip hırsızlığı biliyor da burayı düzeltemiyor mu?" diye çıkıştı.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, duruşma salonundan fotoğraf paylaşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ise, hakimin mahkeme salonundan 'firar ettiğini' twitter hesabından duyurdu.

Öte yandan avukatların taleplerini zapta geçiremeyen Mahkeme Hakimi salonu terk etti.

Hatay'da, Gezi Parkı protestoları sırasında başına biber gazı kapsülü isabet etmesiyle yaşamını yitiren Abdullah Cömert'in ölümüyle ilgili davaya, güvenlik gerekçesiyle alındığı Balıkesir'de, polisin sıkı güvenlik önlemleri altında başlandı.

Polisin etrafında kuş uçurtmadığı adliye binasına gelen Cömert'in annesi Hatice Cömert, “Hasta bir kadınım ama adalet için, hesap sormak için Balıkesir'e geldim" dedi.

Acılı anneye, Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz da destek verdi.

DAVA SÜRECİNDE NE OLDU?

Hatay'da 2013 yılının 2 Haziran gecesi Gezi Parkı protestoları sırasında polis panzerinden atılan biber gazı kapsülü başına isabet eden Abdullah Cömert, hayatını kaybetti. Adli tıp raporunda da Cömert'in başına gaz fişeğinin isabet etmesiyle öldüğü belirtildi. Bunun üzerine savcılığın başlattığı soruşturma, 14 Nisan 2014'te tamamlandı. Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianameyle, sanık polis memuru A.K (Ahmet Kuş) hakkında, "olası kastla insan öldürmek" suçundan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ancak ilk duruşma günü olan 4 Temmuz 2014 tarihinden önce, sanık polis memuru A.K.'nin avukatı, güvenlik gerekçesiyle davanın başka bir ile nakli için savcılığa başvurdu. Hatay Valiliği ile İl Emniyet Müdürlüğü'nün de aynı yönde görüş bildirmesi üzerine Savcılık, geçen 27 Mayıs'ta, 2. Ağır Mahkemesi'ne başvurarak dosyayı istedi. Dosya, nakil için karar verilmek üzere Adalet Bakanlığı'na gönderildi. Bakanlık da dosyayı Yargıtay'a gönderdi. Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi, davayı, Hatay'a, 1200 kilometre uzaktaki Balıkesir'e nakletti. 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2014, 18:39

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aykırı Yurttaş
Aykırı Yurttaş - 6 yıl Önce

uyuyan şahıs, savci deği̇l, avukat : uyuma radi̇kal !..
avukat cübbesiyle, savcı cübbesi o kadar farklıdır ki ; hiç mi adliyeye yolunuz düşmedi bre...

roza asma
roza asma - 6 yıl Önce

...adaletsiz savcılar yine iş başında bunlar nasıl savcı olmuşlar torpille işbaşına gelmiş utanmadan uyuyor.biraz insanlık sende varsa davayı doğru yönetmeyi bil gerçekçi olun insaflı olun vijdanlı olun.dürüst olun kim haklı ise adalet yerini bulsun.

SIRADAKİ HABER