Abdulkadir Selvi: Erkan Yıldırım test kiti ve maskeyi Venezuela’ya nasıl götürdüğünü yazdı

Selvi, Erkan Yıldırım'ın Venezuela'ya götürdüğünü söylenen ancak gümrükte kaydı olmayan test kiti ve maskelerin yanında taşınacak miktarda olduğunu söyledi

Abdulkadir Selvi: Erkan Yıldırım test kiti ve maskeyi Venezuela’ya nasıl götürdüğünü yazdı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiasına göre Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım'ın Venezuela ziyaretine ilişkin detaylara yer verdi.

Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım'ın Venezuela'ya maske ve test kiti götürdüğünü söylemişti. Ancak dün ortaya çıkan gümrük kayıtlarında bu bilgi doğrulanmadı.

Selvi, "Bu kez de 1 Ekim-31 Aralık 2020 tarihleri arasındaki gümrük kayıtlarında Venezuela’ya maske sevkıyatı yapılmadığı gündeme getirildi. Erkam Yıldırım’ın yardım maksadıyla götürdüğü test kiti ve maskenin yolcunun yanında taşıyabileceği miktarda olduğu için gümrük kayıtlarında yer almadığı ifade edildi. Erkam Yıldırım’ın Venezuela’ya gidiş tarihi doğru çıkmadı. Halil Falyalı’yla ilgili iddiaları ise Falyalı yalanladı. Uyuşturucu iddiası tepki topladı. FETÖ yöntemleriyle Türkiye’ye operasyon çekenlerin üç iddiası doğru çıkmadıktan sonra bu kez gümrük konusu gündeme taşındı" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vaybe
vaybe - 2 ay Önce

kendi açıklamıyor gazetecilere sipariş ediliyor ne ülkeyiz ama.

Halk
Halk - 2 ay Önce

Sen dalama adam gibi yaz yazacaksan ne yanida cantada goturmus cakal kandirdiginiz cahiller yok artik sen bu kirli çemberin neresindesin medya gorevi senin gibi seref yoksunu sozde yazar çizer kabeleri ne zaman gazeteci gibi gercekleri yazacak tu tu

SIRADAKİ HABER