Abdulkadir Selvi: Bahçeli’nin dilinin altında bir bakla var

CHP'nin, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması için Meclis’e sunduğu önerge tartışmalara neden oldu

Abdulkadir Selvi: Bahçeli’nin dilinin altında bir bakla var

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde CHP'nin TBMM’ye sunduğu 'FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın' önergesine değindi.

Selvi, "Bahçeli’nin neyi kast ettiğini bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var. Ne Kılıçdaroğlu gibi AK Parti’yi ne de Erdoğan gibi CHP’yi kast ediyor. Bahçeli’nin dilinin altında bir bakla var ama ne?" diye sordu.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili olarak CHP’ye çağrıda bulundu. “AK Parti’de, MHP’de bu tür adamlar var mı? Hadi ispatla” dedi. Ama sadece onu söylemedi, “Eğer ispatlayamıyorsan demek ki bunlar sende” diyerek topu CHP’ye attı.

FETÖ’nün siyasi ayağı denilince, AK Partililer bir çırpıda Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Fatih Gürsul’un FETÖ üyeliğinden hapis cezasına çarptırılmasını, Amerika’ya kaçan CHP milletvekili Aykan Erdemir’i ve FETÖ iddiasıyla tutuklanan Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz’u sayıyorlar.

CHP, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmasını isterken herhalde keseri kendi ayağına vurmayı amaçlamadı. Onların kastı, FETÖ’nün siyasi ayağını gündemde tutan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi sıkıştırmak. Bir adım ilerisinde ise MHP ile AK Parti’nin arasını açıp ‘cumhur ittifakı’nı çatlatmak. Bahçeli, CHP’nin teklifinin peşine takılmayacaklarını söylemekle bu hamleyi boşa çıkardı. Ama tartışmayı ileri bir noktaya taşıdı. Yurtta sulh konseyinin sivil ayağını gündeme taşıdı. Bahçeli’nin neyi kast ettiğini bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var. Ne Kılıçdaroğlu gibi AK Parti’yi ne de Erdoğan gibi CHP’yi kast ediyor. Bahçeli’nin dilinin altında bir bakla var ama ne?

Yazının tamamı burada.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 22:43

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER