ABD’nin sağlık kurumundan uyarı: Türkiye’de koronavirüs riski yüksek, seyahatten kaçının

ABD'nin Salgın Hastalıklar Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), halka olası bir Türkiye seyahatinden kaçınma uyarısında bulundu

ABD’nin sağlık kurumundan uyarı: Türkiye’de koronavirüs riski yüksek, seyahatten kaçının

Dünyanın koronavirüsten en fazla etkilenen ülkesi olan ABD’de, Salgın Hastalıklar Kontrol ve Önleme Merkezi’nden (CDC) Türkiye ile ilgili oldukça önemli bir uyarı geldi.

CDC’nin internet sitesinde bulunan ‘seyahat uyarıları’ başlıklı bölümde, halka Türkiye’ye ‘seyahatten kaçınmaları’ konusunda ikazda bulunuldu.

Açıklamada “Covid-19 riski Türkiye'de yüksek. CDC seyahat etmek isteyenlerin Türkiye'ye zorunlu olmadıkça gitmemesini öneriyor” ifadeleri yer aldı.

‘KAYNAKLAR SINIRLI OLABİLİR’

CDC, Türkiye’nin alarm düzeyinin 3’e ulaştığını vurgulayarak, turistlerin Türkiye’ye zorunlu olmayan bütün uçuşlardan kaçınmasını önerdi.

Merkez tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi.

“Türkiye’de Covid-19 riski yüksek. Eğer Türkiye’de hastalanırsanız ve medikal bakıma ihtiyacınız olursa, kaynaklar sınırlı olabilir. Gideceğiniz yerde sizden Covid-19 testi yaptırmanız istenebilir. Eğer testiniz pozitif çıkarsa bir süre karantina altına alınmanız istenebilir. ABD’ye geri dönüşünüze izin verilmeyebilir.”

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 22:43

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER