Abdi İpekçi'nin katilinden Abdi İpekçi Caddesi'nde 'İslam' paneli tepki çekiyor

Mehmet Ali Ağca bugün İstanbul Bayrampaşa'da "Kıyamet yaklaşırken, İnsanlık çökerken Tek Çare İslam" isimli bir panel verecek. CHP'liler, Ağca'nın panelini protesto edecek

Abdi İpekçi'nin katilinden Abdi İpekçi Caddesi'nde 'İslam' paneli tepki çekiyor
Gazeteci Abdi İpekçi'yi öldürüp, cezaevinden kaçtıktan sonra Papa II. Jean Paul'e suikast düzenleyen Mehmet Ali Ağca bugün İstanbul'un Bayrampaşa ilçesinde bir internet sitesi tarafından organize edilen bir panele katılacak olması ve bunun yerel sitelerden övgüyle duyurulması tepki çekti.

Yerel bir internet sitesi tarafından organize edilen "Kıyamet yaklaşırken, İnsanlık çökerken Tek Çare İslam" isimli panel, bugün saat 19.00'da, Bayrampaşa'daki Abdi İpekçi Caddesi üzerinde yer alan, BAYGEM Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Panelin haberi Bayrampaşa gazetesi yerel haber sitesinde Ağca övgüsüyle şöyle verildi:Yerel haber sitesi Ağca için şu övgüleri yaptı: "1981 yılında İtalya Vatikan meydanında  papaya suikast girişiminde bulunmasıyla  Dünyaya Türk’ün kararlılığını ve üstün cesaretini kanıtlayan 21 yıl İtalya’da 10 yıl Türkiye’de ’toplam 31 yıl cezaevinde kalan bu zaman zarfında yazdığı kitabıyla büyük sansasyon yaratan Mehmet Ali Ağca Bayrampaşa’da Panel veriyor." 

Panelin duyurusunun yerel internet siteleri ve sosyal medyada yayınlanmasıyla tepkiler de beraberinde geldi. 

PROTESTO

CHP Bayrampaşa İlçe Teşkilatı bugün saat 17.00'de BAYGEM Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi önünde toplanıp söz konusu paneli protesto edecek.


Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 13:53
YORUM EKLE