ABD'den yeni Brunson açıklaması

Pompeo, Türkiye’de tutuklu bulunan rahip Brunson’ın ev hapsinde tutulmasını eleştirdi

ABD'den yeni Brunson açıklaması

Amerikan Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Dini Özgürlüklerin İlerletilmesi Konferansı’nda açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Bakanı Pompeo toplantıda dini özgürlükler konusunda Amerika’nın çaba göstereceğini ifade ederek, “Tüm dünyaya dini özgürlükler konusunda göstermelik çaba göstermeyeceğimizi, dünyanın her köşesinde dini özgürlükleri ilerletmek için harekete geçeceğimizi göstermeye niyetliyiz” dedi.

Pompeo konuşmasının son bölümünde rahip Andrew Brunson’a da değindi. “Adını duymuş olabileceğiniz bir kişi daha var. Rahip Brunson” diye söze girdi. Dışişleri Bakanı Pompeo Brunson’ın eve dönmesini sağlamak için her türlü çabayı gösterdiklerini vurguladı. Bu sözleri salondan alkış aldı.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre Pompeo, Brunson’ın haksız şekilde ev hapsinde tutulduğunu savundu, “Olması gereken yer burası, buraya dönüp dini inancını burada yaşayabilmeli” diye konuştu.

Mike Pompeo Başkan Trump’ın kendi vatandaşlarını asla unutmayacağının altını çizdi, bunun Amerika’nın en büyük değerlerinden biri olduğunu söyledi. Pompeo, “Rahip Brunson’ın döndüğü gün kalplerimiz sevinçle dolacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 19:36

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER