ABD'den Türkiye'ye 'sniper' istihbaratı

"ABD makamlarının verdiği 3 semt arasında Ortaköy yoktu"

ABD'den Türkiye'ye 'sniper' istihbaratı

İstanbul'da 39 kişinin yaşamını yitirdiği Reina saldırısı öncesinde ABD'den Türkiye'ye iki ayrı istihbarat bilgisi verildiği iddia edildi.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, ABD makamlarının 24 Aralık’ta Noel gecesi olası bir IŞİD saldırısına karşı uyarı yaptığı doğrulandı.

Ankara’da en üst düzeyde bir hükümet yetkilisi, ABD makamlarından yılbaşı gecesi için ikinci bir istihbarat geldiğini söyledi.

Yetkili, İstanbul’daki terör saldırısı öncesinde ABD makamlarından gelen istihbarat bilgileri ve alınan güvenlik önlemlerini şöyle anlattı:

'IŞİD 24 VE 31 ARALIK GECESİ EYLEM YAPACAK'

"ABD makamlarından bize terör örgütü IŞİD'in 24 Aralık Noel ve 31 Aralık yılbaşı gecesinde eylem yapacağına ilişkin iki ayrı istihbarat geldi. İlk istihbarat 24 Aralık Noel gecesi içindi. Tüm birimlerimiz hassas noktalarda önlem aldı. Bu geceyi sorunsuz atlattıktan sonra ABD makamlarından ikinci bir terör istihbarat notu daha geldi. Bu istihbarat biraz daha ayrıntılıydı. Ankara ile İstanbul’da 3 ayrı semtte terör eylemi olabileceği bildiriliyordu. Hatta bu eylemlerden birinin ünlü bir semtte keskin nişancı olarak bilinen ‘sniper’ tarafından yapılabileceğine dikkat çekiliyordu. ABD makamlarının verdiği 3 semt arasında Ortaköy yoktu."

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2017, 18:43

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER