ABD, Afrin için yeni öneride bulundu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ABD'nin Afrin için yeni bir öneri getirdiğini açıkladı

ABD,  Afrin için yeni öneride bulundu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’li mevkidaşı Rexx Tillerson’ın Afrin için 30 kilometrelik ‘güvenli hat’ önerisi yaptığını açıkladı.

Tillerson da “Türkiye ile karşı karşıya gelmek istemeyiz” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD’li mevkidaşı Rex Tillerson ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklamalarında Tillerson’ın tüm Suriye sınırını kapsayacak şekilde 30 kilometre derinliğinde güvenli hat oluşturma önerisinde bulunduğunu açıkladı.

NTV Ankara Haber Müdürü Uğur Şefkat’in haberine göre, Tillerson görüşmede, “Aslında bizim aklımızda 10 kilometrelik bir derinlik vardı. Ancak öyle görünüyor ki güvenlik kaygılarınızın giderilmesi için bunun 30 kilometre olması gerekiyor” dedi. Tillerson şöyle devam etti, “Esasen bu derinliği 30 kilometre olarak öngörüyoruz. Ancak bu sizin güvenlik kaygılarınızı karşılıyor. Baştan sona güvenli hat olsun, terör saldırıları size gelmesin. Güvenli hatla kastettiğimiz bu.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Paris’te yapılan “Kimyasal Silah Kullanımının Cezasız Kalmaması İçin Uluslararası Ortaklık” konulu Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile bir görüşme yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 13:06

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
habib
habib - 3 yıl Önce

30 km değil 3 cm bile alamazsin

Ercan
Ercan - 3 yıl Önce

Babanizin agırımı öyle işkal ediyorsunuz kürdistan nı

SIRADAKİ HABER