AB Türkiye'nin Libya'ya 'müdahalesini' kınadı

Brüksel'de 4 ülke acil toplandı

AB Türkiye'nin Libya'ya 'müdahalesini' kınadı

Avrupa Birliği Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Josep Borrell'den Türkiye'nin Libya'ya asker göndermesine kınama geldi.

Dört Avrupa Birliği (AB) ülkesinin dışişleri bakanları bugün Brüksel'de İran ve Libya ile ilgili son gelişmeleri görüştü.

Görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan AB Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi Borrell, Türkiye ile Libya arasındaki gelişmelere değinerek, Ankara'nın asker göndermesini kınadı. Josep Borrell "Libya'ya asker gönderme kararını doğru bulmuyoruz, bu durum endişelerimizi artırıyor" ifadelerini kullandı.

Toplantıya Almanya, İtalya, Fransa ve İngiltere dışişleri bakanları katıldı. Görüşme cuma günü yapılacak Avrupa Birliği Dışişleri bakanları toplantısına hazırlık niteliğinde.

Borrell, Türk yetkililer ile sürekli irtibat halinde olduklarını, duruma çözüm aradıklarını ifade etti.

Libya konusunda diplomatik çözüm arayışında olduklarını ifade eden Borrell, önümüzdeki günlerde görüşmelerin devam edeceğini ifade etti.

Kaynak: Euronews

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekes
Bekes - 10 ay Önce

Anlaşılan, Avrupa'nın etekleri tutuşmuş.ordumuz Suriye'ye girerken,onemsemediniz, Libya'da durum ortada, canımız istediğinde istediğimiz yere girecegimiziy hele şükür anladiniz,bir koldan Makedonya üzeri,diğer koldan,boris sol omuz üzerin den baktığı için bir gece ansızın dalarak, Allah'ın izniyle,sabaha adriyatikte iki kol birleşir kahvaltısını ederse,saskalozlasmayasiniz haa!

SIRADAKİ HABER