AA muhabiri Musab Turan: Bu soruyu sorduğum için özür dilemiyorum

"Danışman kulağıma eğilip 'soru sormuyoruz' deyince bende kayış attı"

AA muhabiri Musab Turan: Bu soruyu sorduğum için özür dilemiyorum

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye sorduğu 'Süleyman Soylu' sorusu yüzünden Anadolu Ajansı'nın iş akdini feshettiği muhabir Mushab Turan Instagram'dan yaptığı canlı yayınla yaşananları anlattı.

Babasının Erbakan'ın öğrencilerinden ve AK Parti teşkilatından olduğunu belirten Turan'ın açıklamaları şöyle:

"Ben gündemi takip eden bir insanım, toplumun nasıl kalkınacağına dair bir kitap da yazdım. Allah'a hep beni aileme mahcup etme diye dua ederim. Özellikle babama mahcup olmaktan Allah'a sığınırım. AKP hareketini Sultanbeyli'de başlatan bir isimdir. Ama ben de bir bireyim. Bugün yaşananları kısaca özetleyeyim.

Normal haber telaşıyla gündemi takip eden biri olarak oradaydım. Sayın Bakan'ın danışmanı Rıdvan Tezel, kulağıma eğilerek soru sormuyoruz dedi. Benim burada kayışım attı.

Orada zaten TRT, DHA ve AA var. Bu adamlar zaten size ne sorabiliyor ki? Bir tane soru sordum, baktım bu özgüven hayra alamet değil. Zaten kendi içimde AKP'nin artık fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Siyasetin adalet ekseninde kendi rayına oturması lazım. Ülke siyasetinin rayına girmesi ve huzur ortamı gerekliydi. Ben de kendime bir sorumluluk biçtim, pişkin bakan danışmanının sözleri bana sorumluluk yükledi.

Sorumun sonunda duygusallaştığım için özür diliyorum ama bu soruyu sorduğum için özür dilemiyorum. Ak Parti'yi herkes bitirmeye çalışıyor. Toplum hareketi, dip dalga diyoruz ya insanlar inandı, güvendi. Ak Parti'nin fabrika ayarlarına dönmesi çocuklarımızın geleceği için çok önemli."

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 00:25

YORUM EKLE
YORUMLAR
amaç ne
amaç ne - 2 ay Önce

cesaret bulaşıcı mı yoksa organize işlermi gerçekten iki güç arasında biri aleyhinde provakasyon mu zaten iflasın eşiğindeki akp den bir bahane ile kaçışmı gerçekten tepki mi şuan her ihtimali değerlendirsekte bu kadar yanlışa rağmen şu saate kadar akp ile iş tutanlar kendimizce güven kredisi sıfırdır.

SIRADAKİ HABER