79 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’den kamuoyuna çağrı

70 yaşındaki Kemal Gün’ün açlık grevi 79’uncu gününde devam ediyor

79 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’den kamuoyuna çağrı

Dersim’de bulunan Çet Deresi’nde yapılan hava bombardımanında yaşamını yitiren oğlunun cenazesini alabilmek için Dersim’de Seyit Rıza Meydanı’nda açlık grevine başlayan 70 yaşındaki Kemal Gün’ün eylemi 79’uncu gününe girdi.

Kamuoyuna duyarlılık çağrısı yapan Gün, “Herkesin bize sahip çıkması lazım. Yoksa vicdanları ile baş başa kalırlar” ifadelerini kullandı.

74 kilo ile başladığı açlık grevinde 17 kilo kaybeden Gün, 57 kiloya düşerken sol gözünde görme kaybı da başladı.

Özgürlükçü Demokrasi gazetesinden Fırat Yeşilçınar’a konuşan Gün, eylemini çocuğunun cenazesine alabilmek için sürdürdüğünü belirterek şunları söyledi:

“Bizim sağlık durumumuz önemli değil. Biz çocuklarımız için yaşadık. Çocuklarımız için de her şeyi yaparız. Benim mezar hakkım var. Eğer ki çocukları var ise babaları ve anaları var ise vicdanları var ise ellerini vicdanlarına koyup düşünsünler. Biz açlık grevine meraklı değiliz. Fakat her şeyi çocuklarım için yapıyorum. Versinler cenazemizi dinimizin ve adetlerine göre defnedelim. En azından başında dua edeceğimiz bir mezarı olsun. Sadece kemiklerini versinler gidip defnedelim.”

KAMUOYUNA DUYARLILIK ÇAĞRISI

Eylemini sürdürdüğü Seyit Rıza Meydanı’nda polisin zırhlı araçlarla kendisini taciz ettiğini ve belediyenin ise her gün ‘kamu yeri işgal edildi’ gerekçesiyle para cezası kestiğini belirten Gün kamuoyuna ise şu çağrıyı yaptı:

Kamuoyuna ve güzel insanlara şunu söylüyorum. Herkesin bize sahip çıkması lazım. Yoksa vicdanları ile baş başa kalırlar.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 13:45

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER