70 asker, yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı

Askerlerden çoğunluğu taburcu edilirken, bazıları ise halen kontrol altında tutuluyor

70 asker, yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı

Antep’in İslahiye İlçesi'nde bulunan 106'ncı Topçu Alay Komutanlığı'nda görevli 70 asker, yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

İstanbul'un Maltepe ilçesindeki 2'nci Zırhlı Tugay'ının taşınması ile Suriye sınırındaki İslahiye'de bulunan 106'ncı Topçu Alay Komutanlığı'nın Alpay Başaran Kışlasında görevlendirilen 70 asker, dün akşam yedikleri yemeğin ardından rahatsızlandı.

Mide bulantısı, kusma ve baş ağrısı şikayetleri üzerine askerler, çağırılan ambulanslarla İslahiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada serum tedavisi uygulanan askerlerden çoğunluğu taburcu edilirken, bazıları ise halen kontrol altında tutuluyor.

Milli Savunma Bakanlığı, Antep'de rahatsızlanan askerlerin tehlikesi olmadığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tarafından konuya ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Gaziantepte bulunan 106’ncı Topçu A.K. lığı ve 2’inci Zh.Tug. K.Yrd.lığının (Islahiye) Şht.Ütğm. Alpay Başaran kışlasında; gece 01.00’dan itibaren sabaha kadar 44 Erin rahatsızlanarak revire müracaatı sonrasında kontrol amaçlı olarak Islahiye Devlet Hastanesine sevki gerçekleşmiştir. Sevk edilen personelin hayati tehlikesi bulunmamaktadır" denildi.

Kaynak: Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 15:48

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER