34 gün oldu; Hurşit Külter nerede?

27 Mayıs’tan bu yana haber alınamayan DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’in akıbeti tam 34 gündür bilinmiyor

34 gün oldu; Hurşit Külter nerede?
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’den 27 Mayıs’tan bu yana haber alınamıyor.

Akıbeti 34 gündür bilinmeyen Hurşit Külter için yapılan başvurulardan da herhangi bir sonuç alınamazken; adli, kolluk ve idari birimler, tanık ifadelerine rağmen Külter’in gözaltına alınmadığını savunuyor.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanlığı’nın bir mülkiye müfettişini bu konunun araştırılması ve incelenmesiyle ilgili görevlendirdiğini söyleyeli 6 gün oldu.

Kayıpların akıbetinin sorulduğu 17-31 Mayıs Kayıplar Haftası'nda gözaltına alınan Külter'in durumuna dair 34 gündür aile ve kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapılmadı.

İnsan Hakları Örgütleri ise Külter’in bulunması için girişimlerini sürdürüyor.

ANNE KERİME KÜLTER: ‘KABUS’

Akıbeti 34 gündür bilinmeyen DBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’in annesi Kerime Külter, oğlunun gözaltına alınmasının üzerinden geçen süreci “kabus” olarak nitelendirdi. Devletten bir yanıt beklediklerini ifade eden anne Külter, “Hurşit kaybolduğundan bu yana tek bir gece bile huzurla, güvenle uyumadım. Gözlerimi ne zaman kapatsam yüzü gözlerimin önünden gitmiyor. İşkence ve acı içinde geçen bu günlerime sebep olanları asla affetmeyeceğim” diyerek tepki gösterdi.

Umudunu asla yitirmediğini ve sonuna kadar oğlunu arayacağını dile getiren anne Külter, tüm annelerin “Hurşit Külter nerede?” sorusunu sormasını istedi.

27 Mayıs’tan bu yana akıbeti bilinmeyen Hurşit Külter ile ilgili yaşananları gün gün buradan inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 15:53
YORUM EKLE