3 yaşındaki çocuğa MEB’e bağlı anaokulunda cinsel istismar

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de konuyla ilgili inceleme yaptığı belirtildi

3 yaşındaki çocuğa MEB’e bağlı anaokulunda cinsel istismar

Zonguldak’ta 3 yaşındaki bir çocuk Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı anaokulunda cinsel istismara uğradı.

Olayın araştırılmasını isteyen aileye okul yönetiminin verdiği yanıtın ise ‘üzerini kapatalım’ olduğu belirtiliyor.

Zonguldak’ta yaşayan 43 yaşındaki S.K. ve 47 yaşındaki A.K. çifti, 3 yaşındaki kızlarının gittiği, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı anaokulunda cinsel tacize maruz bırakıldığını ifade etti.

Anne S.K., olayı 21 Ekim günü kızının eve geldikten sonra anlattığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Pantolonunu çıkarırken bana birden okulda bir adamın cinsel organına dokunduğunu söyledi. Baktığımda kızarıklık vardı orada. Bana tekrar, ‘Ben yaramazlık yaptım ondan yaptı. Okul idaresiyle konuştum, erkek çalışan olup olmadığını sordum. 60-65 yaşlarında bir kaloriferci olduğunu öğrendim. Kalorifer kazanının kapısının, kızımın sınıfının bulunduğu koridora açıldığını öğrendim. Sonra okulda güvenlik kamerası görüntülerini izlemek istediğimi söyledim. Ancak geriye dönük kayıt tutulmadığını söylediler. Bu olayı kimin yaptığını bilmiyorum. Kızım sadece ‘Bir adam’ diyor. Savcıyla görüştük. Bize sürecin işleyeceğini, sıkıntı yapmamamız gerektiğini söyledi.

OKUL İDARESİNDEN’OLAYI KAPAT’ ISRARI

Okul idaresinin olayı kapatmaları yönünde ısrar ettiğini söyleyen anne, “Beni ikna edemeyince kızımı okula getirmememi istediler. Zaten kızımı o okula asla göndermem. Seneye başka bir anaokuluna vermeyi düşünüyorum” dedi.

S.K.’nın büyük kızı üniversite öğrencisi 21 yaşındaki S.K. da, olayın peşini bırakmayacaklarını ifade ederek, ”Gerçeğin ortaya çıkmasını istiyorum. O gün ne olmuş, dışarıdan birisi mi girmiş, yoksa içerideki birisi mi yaptı bu olayı? Kardeşim akıllı bir çocuk, ne olduğunu, başından ne geçtiğini ya da mahremiyetini biliyor. Durup dururken böyle bir şey söylemez. Biz bu olayın peşini bırakmayacağız” dedi.

Öte yandan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de konuyla ilgili inceleme yaptığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2016, 11:55

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER