3 kişilik eylemde 4 gözaltı!

Eylem yapan öğrencilere sert davranan polise kızan vatandaş da gözaltına alındı

3 kişilik eylemde 4 gözaltı!

İzmir'de Öğrenci Kollektifleri üyesi 3 öğrenci, cumartesi günü evlerinde gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılması için İzmir Valiliği önünde eylem yaptı.

Polis, arkadaşları için eylem yapan 3 kişiyi ve polise tepki gösteren bir vatandaşı gözaltına aldı.

Öğrenci Kolektifleri üyesi üç öğrenci ellerinde, 'AKP Besliyor İŞİD Katlediyor', 'Barış İçin Savaşacağız' dövizleri ile İzmir Valiliği önüne geldi.

3 kişiden kadın eylemci, arkadaşlarının İzmir Valisi'nin emri ve keyfi uygulamaları ile evlerinde gece gözaltına alındığını öne sürerek yanında getirdiği kırmızı boyayı meydana saçtı. Polis, 3 kişiyi yere yatırarak gözaltına aldı.

Gözaltı sırasında 3 kişiyi yere yatıran, ters kelepçe takan, bu sırada da boynundan bastıran polise çevredeki vatandaşlardan bazıları "Bu kadar sert davranmayın" diye tepki gösterdi.

Bu arada meydanda bu duruma tepki gösteren 1 genç daha gözaltına alındı. Sivil kadın polisin de kadın göstericinin arkasından saçını çektiği görüldü.
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2015, 18:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 3 yıl Önce

bu günleri de gördük.

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 3 yıl Önce

rezalet tam anlamıyla rezalet. ifade özgürlüğümüz elimizden alındı. canları kime isterse gözaltına alıyorlar.

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

Yazıklar olsun o daha bi çocuk kendi çocuklarını adamı aynısını Yapıyor bu kadın polis . pes diyorum bu görüntüyü görde polise sempati duy olavak şeymi bu tutumunu kınıyorum polislerin insanların eylem yapma haklarını ellerinden alamazsınız heleki öğrencilerin tiktatörünü yıkılınca sizlerde yok olmaya mahkum olacaksınız ...