3. Havalimanı inşaatında bir işçi yakılarak öldürüldü

3. Havalimanı inşaatında bir işçi yakılarak öldürüldü

3. Havalimanı inşaatında bir işçi yakılarak öldürüldü

3. Havalimanı inşaatında çalışan 36 yaşındaki evli ve iki çocuk babası Mehmet Aytaç’ın oda arkadaşı tarafından yakılarak öldürüldüğü ortaya çıktı.

Cansu Pişkin’in Evrensel’deki haberine göre,  Mehmet Aytaç'ın ağabeyi Suphi Aytaç cinayete ilişkin, "Mehmet odada uyurken kapıyı üzerine kilitlemişler. Sonra da 6 litre benzin dökerek yakmışlar. Bu insanlık değil. İnsan bunu hiçbir canlıya yapamaz” diye konuştu.

6 LİTRE BENZİN KULLANILMIŞ

Şantiye şefi ve şantiye muhasebecisi ise olayın “kız meselesi” olduğunu ileri sürdü. İsmini vermek istemeyen şantiye şefi, olaydan bir gece önce Mehmet Aytaç ile oda arkadaşı arasında tartışma çıktığını daha sonra durumun yatıştırıldığını söyledi.

Yangında 6 litre benzin kullanıldığı bilgisini veren şantiye şefi, taşeron yatakhane koğuşunun tamamının kullanılamaz durumda olduğunu kaydetti.

Şantiye şefi, katil zanlısının olayın ardından Kemerburgaz Jandarma Karakolu'na teslim olduğunu belirtti.

JANDARMA DOĞRULADI

Geçtiğimiz gün işçiler, 3. havalimanı inşaatının taşeron kampı yatakhanesinde meydana gelen yangında üç işçinin öldüğünü iddia etmişti.

İGA Havalimanları’ndan yapılan açıklamada da taşeron kampı yatakhanesinde kişisel anlaşmazlık nedeniyle yaşanan kavgada yangın çıktığı ve kavgaya taraf olan bir işçinin öldüğü belirtilmişti.

Konuyla ilgili geçtiğimiz gece Twitter hesabından paylaşım yapan Özgürlükçü Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi (ÖHD), havalimanı şantiyesinde çalışan Diyarbakırlı işçinin benzin dökülüp yakılarak öldürüldüğü ve konunun takipçisi olacaklarını söyleyerek, “Hastaneye ve karakola bilgi almak için giden meslektaşlarımız şüphelilerin gözaltında olduğunu öğrendiler” dedi.

Olaya dair bilgi almak üzere Kemerburgaz Jandarma Karakolu'nu arayan ÖHD'li avukat Levent Pişkin, şüphelilerin gözaltında olduğunu, jandarmanın olayı teyit ettiğini ancak vekaleti olmadığı için kendisine ayrıntılı bilgi verilmediğini söyledi

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2016, 10:57

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER