3 gazete ve 12 dernek kapatıldı

Kapatılan dernek, gazete ve televizyonlara ait taşınırlar ile her türlü mal varlığı, alacak ve haklar, belge ve evraklar Hazineye bedelsiz olarak devredilmiş sayıldı

3 gazete ve 12 dernek kapatıldı

Binlerce kişinin ihraç edildiği 701 sayılı KHK ile 12 dernek 3 gazete ve bir televizyon kanalı için de kapatma kararı verildi.

KHK kapsamında İstanbul'da yayımlanan Halkın Nabzı gazetesi ile Özgürlükçü Demokrasi gazeteleri ile Diyarbakır'da yayımlanan Welat gazetesi hakkında da kapatma kararı verildi. Ayrıca Avantaj TV logosu ile yayın yapan bir televizyon kanalı da kapatıldı.

MAL VARLIKLARI HAZİNEYE DEVREDİLDİ

Kapatılan dernek, gazete ve televizyonlara ait taşınırlar ile her türlü mal varlığı, alacak ve haklar, belge ve evraklar Hazineye bedelsiz olarak devredilmiş sayıldı. Bunlara ait taşınmazlar tapuda resen Hazine adına, her türlü kısıtlama ve taşınmaz yükünden ari olarak tescil edildi. Bunların her türlü borçlarından dolayı hiçbir şekilde Hazineden hak ve talepte bulunulamayacak. Devre ilişkin işlemler, ilgili tüm kurumlardan gerekli yardımı almak suretiyle Maliye Bakanlığınca yerine getirilecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 19:54

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER