"2021, 2020'den kötü olacak"

Nobelli isimden korkutan açıklama

"2021, 2020'den kötü olacak"

Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Gıda Programı’nın tepe ismi David Beasley, Amerikan basınına konuştu.

Sözcü'nün Associated Press’ten aktardığı habere göre Beasley, bu yıl Nobel Barış Ödülü’nü kazandıkları için çok mutlu olduklarını söylerken, kurumun yaptığı işlerin göz önüne çıkması adına bu ödülün çok büyük bir anlamı olduğunu dile getirdi.

Fakat Beasley son dönemde sık sık konuşulan, “2020 çok kötü geçti, 2021’de hepsi geçecek” açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Beasley, “Nobel Barış Ödülü, bizim yaptığımız işi gözler önüne sererken aynı zamanda dünya liderlerine gelecek yılın daha da kötü bir hal alacağını hatırlattı. Milyarlarca dolarımız olmadan, 2021’de korkutucu boyutlarda kıtlık yaşanacak” dedi.

Beasley, gelecek yıl durumun çok daha kötü olacağını dile getirerek, özellikle Afrika ve Güney Amerika’da açlık ve kıtlıkla karşılaşılacağını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 10:47

YORUM EKLE
YORUMLAR
kime göre neye göre
kime göre neye göre - 9 ay Önce

korkması gerekenler korksun kötülerin durumunun kötü olması iyilere göre kötü bir durum değildir.bilakis gayet iyi bir durum iyi bir fırsattır bu köhne sömürgeci insanlara zulmeden zihniyyetin ve onun ayakçılarının çökmesi dileğiyle.

SIRADAKİ HABER