'2012 Model Utanç Duvarı'

Kadınlara Özel Plajın Paravanına

'2012 Model Utanç Duvarı'

Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi'nin Ereğli semtinde İzmit Körfezi sahilinde Büyükşehir Belediyesi'nin ahşap paravanlarla kapatılmış kadınlara özel plajına tepkiler artarak büyüyor.

 

Dün gece bazı kişiler tahta paravana '2102 model utanç duvarı' yazısı yazarken, semt sakinleri 500'ü bulan imzalı dilekçeyi yarın Valilik ve Belediyeye vereceklerini belirtti. Bu arada kadınlara özel plajın yanına taş dökülerek oluşturulan mendireğin de akıntıyı kesmesi nedeniyle deniz yosunları ve çöplerin plaj olarak kullanılacak yerde toplandığı ve çevreye ağır koku yaydığı da görüldü.

 

Bu sabah uyanan Ereğli sakinleri, ahşap paravanların yol tarafına siyah boya ile büyük harflerle '2012 MODEL UTANÇ DUVARI' yazısı ile karşılaştı. Burada toplanan ve tahta paravanın evlerinin deniz görüşünü engellediğini belirten semt sakinleri, çevrede yaptıkları araştırmalarda kimsenin belediyeden böyle bir talepte bulunmadığını, hangi mantıkla bunun yapıldığını anlayamadıklarını söyledi. Kadınlar, "Bu ahşap paravan ile denize girecekler evlerdeki vatandaşlardan mı, yoksa evlerdeki vatandaşlar denize girenlerden mi korunmuş oluyor anlayamadık. Bu paravan ayrıca denizden gelen esintiyi de kesti" diyerek paravanın kaldırılmasını istedi.

 

Birçok vatandaş buna 'Tesettür plajı' derken, aynı yerde tesettürlü birçok ailenin de oturduğunu, onlarla hep birlikte denize girdiklerini ve onların da bu yapıya karşı çıktıklarını savundu.

 

BAYRAMA YETİŞECEKMİŞ

Bu arada Bayrama kadar tamamlanacağı ve hizmete alınacağı, kumsalına duşlar da yerleştirilen kadınlara özel plajın yan taraflarının da kapatılacağı ve burada denize girenleri karadaki ve evlerdeki kişilerin göremeyeceği belirtildi.

 

Plajın sol tarafında dev kayalar dökülerek oluşturulan yaklaşık 50 metre uzunluğundaki mendireğin ise akıntıyı kestiğinden, denizde akıntıyla sürüklenen yosun ve diğer atıkların burada toplandığı, çevreye de ağır koku yaydığı gözlendi. (F5haber)

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2012, 12:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER