20 liralık saati 2 bin liraya sattılar!

Organize tezgahla uyanık vatandaşı uyuttular…

20 liralık saati 2 bin liraya sattılar!

Seracettin Taşdemir, Sultanbeyli'de çarşıda dolaşırken yanına bir kişi yaklaştı. Almanya'dan geldiğini söyleyen kişi, elinde altın saat bulunduğunu ve ucuza satabileceğini söyledi.

 

Taşdemir, “altın” saati almayı kabul etti. Bunun üzerine ikili, saati kontrol ettirmek için yakındaki bir kuyumcuya yöneldi. Kuyumcu dükkanına girecekleri sırada ikinci dolandırıcı devreye girdi. İkiliyi durduran bu kişi, "İçeride sayım yapılıyor, ben kuyumcuyum, ben yardımcı olayım" dedi. Kendini kuyumcu olarak tanıtan dolandırıcı, Taşdemir'e saatin altın ve yaklaşık 30 bin lira değeri olduğu belirtti.

 

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Kuyumcu dükkanı önündeki pazarlığa 2 kişi daha dahil oldu. Kendilerini oto galerici olarak tanıtan 2 kişi, saati almak istediklerini söyledi. 4 dolandırıcının planı nedeniyle saatin altın olduğuna inanan Seracettin Taşdemir, 2 bin lira ödeyerek altın rengine boyanmış 20 lira değerindeki saati satın aldı. Taşdemir, 2 bin liraya aldığı saati ertesi gün satmak için kuyumcuya gitti ancak saatin altın olmadığını öğrenince büyük bir şok yaşadı. Dolandırıldığını anlayan Seracettin Taşdemir hemen polise başvurdu. Bunun üzerine olayın önünde meydana geldiği kuyumcu dükkanının güvenlik kameraları incelendi. Yapılan inceleme sonucu şüpheliler tespit edildi.

 

Her yerde aranan şüphelilerden Evren G. önceki gün yakalandı. Evren G.'nin ifadesi doğrultusunda diğer şüphelilerde bir benzin istasyonunda yakalandı. Şüphelilerin aynı yöntemle bir kişiyi daha dolandırdıkları ortaya çıktı. Çeşitli suçlardan çok sayıda sabıka kaydı bulunduğu öğrenilen 4 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, Maltepe Cezaevi'ne gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2012, 19:40
YORUM EKLE