2 kentte ‘açlık grevi’ operasyonu: Çok sayıda siyasetçiye gözaltı

HDP ve DBP yönetici ve üyelerinin evine polis baskını düzenlendi

2 kentte ‘açlık grevi’ operasyonu: Çok sayıda siyasetçiye gözaltı

Diyarbakır’ın merkez ilçelerinde bu sabah saatlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) yönetici ve üyelerinin evlerine polislerce baskınlar düzenlendi.

Operasyon sonucu HDP Bağlar İlçe Eş Başkanı Necmettin Burakmak, Yenişehir İlçe Eş Başkanı Vahap Günay, HDP Kayapınar İlçe Eş Başkanı Haluk Eyüpoğlu, DBP Bağlar İlçe Eş Başkanı Ali Alkan, DBP yöneticisi Ramazan Üngür ve HDP yöneticileri Osman Dön ile Sait Demir gözaltına alındı.

Gözaltına alınan isimler Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

Gözaltına alınan siyasetçiler, 17-18 Kasım tarihlerinde HDP Diyarbakır il binasında tutuklu HDP Milletvekili Leyla Güven’in eylemine destek amacıyla açlık grevine katılmıştı.

HAKKARİ'DE 8 GÖZALTI

Hakkari’de de sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında Leyla Güven’in sürdürdüğü açlık grevi eylemine destek amacıyla önceki hafta üç günlük açlık grevine giren sekiz kişi gözaltına alındı.

Yapılan ev baskınlarında HDP İl Eş Başkanı Zeynep Kaya, DBP İl Eş Başkanı Nuriye Aktaş, DBP Yüksekova İlçe Eş Başkanı Nevzat Kaya ile parti üyeleri Şehriban Acar, Keskin Erol, Necip Coşkun ve Nurettin Atsız’ın gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınanlar Hakkari Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 21:26

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER