16 yaşındaki çocuk 'Cumhurbaşkanı'na hakaret'ten tutuklandı

Konya'da 16 yaşındaki çocuk, çıkarıldığı mahkemede 'kuvvetli suç şüphesi olduğu' öne sürülerek tutuklandı

16 yaşındaki çocuk 'Cumhurbaşkanı'na hakaret'ten tutuklandı

Konya’da katıldığı bir anma töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A. bugün okula gelen polisler tarafından gözaltına alındı.

Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen M.E.A., Konya 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi tarafından Cumhurbaşkanı’na hakaretten tutuklandı.

M.E.A.’nın  konuşmasının sonunda gündemdeki yolsuzluk, rüşvet, hırsızlık olaylarından bahsederken iddiaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren sözler sarf etti. Çocuğun, açıklamada “Son olarak halkçı liseliler olarak şunu söylüyoruz, yolsuzluğun, rüşvetin, hırsızlığın başı olarak Erdoğan’ı bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak değil, kaçak sarayın hırsız sahibi olarak görüyoruz” dediği ileri sürüldü.

Türk Ceza Kanunu’nun 299’uncu maddesine göre M.E.A. hakkında dava açılırsa Cumhurbaşkanı’na hakaretten 1 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2014, 20:46

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
aydjin kose
aydjin kose - 5 yıl Önce

Evet o arkadasa vatan severe katiliyorm tayip erdogani cumhurun deil hirsiLigin hirsizin baska.i olarak goruyorum. Vatana ve bu milete en buyuk zarari verdi ve vermektedkr derhal l makamdan azledilmeli ve yargilanmalidir kardesime gecmis olsun der basi dik cikmasini dilerim onun gibj dusunen ve konusan milyonlar var yeni ceA tevkif eeri acilis torenleri bekliykruz

SIRADAKİ HABER