150 özel harekât polisi, trafik ve inşaat-emlak müdürlüklerine gönderildi

Görevden alma işlemleri kapsamda 64 il emniyet müdürü merkeze çekildi

150 özel harekât polisi, trafik ve inşaat-emlak müdürlüklerine gönderildi

17 Aralık yolsuzluk operasyonunun ardından emniyetteki görevden alma furyasından “Merkez Operasyon Timi” de nasibini aldı. 150 özel harekât polisinin, pasif görev ve sürgün olarak kabul edilen trafik, inşaat-emlak şube müdürlüklerine ve karakollara tayini çıktı.

Emniyette başlatılan değişim ve görevden alma işlemleri kapsamda 64 il emniyet müdürü merkeze çekildi, 81 ilin emniyet müdürü değişti.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre, emniyetin en önemli birimi olarak görülen ve TSK’daki “bordo bereliler” gibi en özel operasyonları düzenleyen, “Merkez Operasyon Timi”nde (MOT) görevli 150 Özel Harekât Polisi, Trafik, İnşaat-Emlak Şube Müdürlüğü ile ilçelerdeki karakollara gönderildi.

Başta Kaçakçılık ve Organize (KOM) ile İstihbarat olmak üzere kritik birimlerdeki tüm polisler değiştirildi, 63 polis müdürü meslekten el çektirildi. Türkiye genelinde 14 bin polisin yeri değiştirildi. Emniyetin terörle mücadelede etkin en özel timi de dağıtıldı. Terörle mücadele de etkin rol alan ve önemli operasyonlarda görev alan Özel Harekât Daire Başkanlığı’na bağlı Merkez Operasyon Timi’nde görevli 150 polis tayin şoku yaşadı. Özel harekât polisi, pasif görev ve sürgün olarak kabul edilen trafik, inşaat-emlak şube müdürlüklerine ve karakollara gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 17:27
YORUM EKLE