15 ilde 'yasak' kararı alınmıştı, Erdoğan: Sokağa çıkma yasağını kaldırdım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonu 15 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağı kararıyla ilgili olarak açıklama yaptı

15 ilde 'yasak' kararı alınmıştı, Erdoğan: Sokağa çıkma yasağını kaldırdım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 ilde vakalar arttığı için dün alınan sokağa çıkma yasağı kararını “Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum” diyerek kaldırdığını açıkladı.

Erdoğan’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.

Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.

Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.

Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 23:32

YORUM EKLE
YORUMLAR
ZEYNO
ZEYNO - 10 ay Önce

Bu yaşıma kadar bir çok başbakanlar Cumhurbaşkanları Gördüm ama ömrümde bu tayyip denilen adam kadar DENGE SORUNU olanını görmedim Gelir gider akıllı dengesiz hasta ruhlu , ne yaptığını bilmeyecek kadar beyin hücreleri çürümüş Mankurt akıl ve bilinç düzeyini Veleti bilal sıfırlamış sabaha kadar sıfırladığı milyonları gibi NOT bu yorumumu lütfen onaylayın mesuliyet bana ait kurban .

SIRADAKİ HABER