10 Ekim Ankara Katliamı anmasına polis müdahalesi: Gözaltılar var

10 Ekim Ankara Katliamı anmasına polis müdahale etti

10 Ekim Ankara Katliamı anmasına polis müdahalesi: Gözaltılar var

Ankara’da 2 yıl önce Gar Kavşağı’nda meydana gelen ve 101 kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin de yaralandığı bombalı saldırının yıl dönümünde, hayatını kaybedenleri anmak için Ankara Tren Garı önünde toplanmak isteyen gruplara polis biber gazı ile müdahale etti.

Polis müdahalesinde gözaltına alınanların olduğu belirtilyor.

Ankara Garı önünde gerçekleşecek olan anma nedeniyle polis ekipleri sabah saatlerinden itibaren çevrede yoğun güvenlik önlemi aldı. Gara çıkan bütün yollar sabah erken saatlerde trafiğe kapatıldı. Bomba uzmanları ve çok sayıda polis anmanın yapılacağı yerde arama yaptı.

Sıhhiye Caddesi'nde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup anma programının düzenleneceği alana gitmek istedi. Fakat polis ekipleri, sadece olayda hayatını kaybeden kişilerin yakınlarına, milletvekillerine ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerine izin verdi. Fakat grup hep birlikte girmek isteyince polis ekipleri müdahale etti.

Biber gazlı müdahale sonrası grup bölgeden uzaklaştırıldı.

Katliamın gerçekleştiği alana yurttaşlar alınmazken, CHP milletvekilleri ve yaşamını yitirenlerin yakınları Ankara Garı önüne gelerek açıklama yaptı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 15:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER