1 Mayıs'ta metro, metrobüs ve İDO seferleri iptal

Şehir hatları ve İDO'nun 'Anadolu'dan Avrupa yakasına yolcu seferlerinin iptali' dikkat çekti...

1 Mayıs'ta metro, metrobüs ve İDO seferleri iptal

1 Mayıs kutlamaları nedeniyle bazı toplu ulaşım hatları iptal edildi.

Sabah saat 05.00'ten itibaren metrobüs seferleri, 06.00'dan itibaren Kabataş-Taksim füniküler sistemi seferleri iptal edildi.

Şehir Hatları ile İDO'nun Anadolu'dan Avrupa yakasına yolcu seferleri iptal edildi.

KAPANAN VE ALTERNATİF YOLLAR

Öte yandan, 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle kapanacak yollar ve alternatif güzergahlar da belirlendi.

Yolcuzade İskender Caddesi'nden gelen akım Şişhane Meydanı'ndan Okçumusa Caddesi/Bankalar Caddesi istikametine yönlendirilecek.

Abide-i Hürriyet Caddesi yönündeki araçların, Hürriyettepe ışıklarından Cevahir Otel istikametini kullanmaları sağlanacak. Darülaceze'den Hürriyettepe ışıklar istikameti ile Bomonti Dere'den gelen akım da Cevahir Otel önünden tekrar Darülaceze Caddesi veya Bomonti yönüne verilecek. Mecidiyeköy'den Halaskargazi Caddesi'ne trafik akışı sağlanmayacak. Bu yöndeki sürücüler, Esentepe istikametini kullanacak.

Şişli yönündeki trafik akışı da Ergenekon Caddesi, Kurtuluş Caddesi ve Dolapdere'ye aktarılacak. Dolmabahçe'den Gümüşsuyu'na ve Küçük Çiftlik'e akım verilmeyecek, bu istikametteki sürücüler, sahil yönünden Karaköy'e yönlendirilecek.

Adilbaba (Maçka taksi) yönünden gelen akım ise Teşvikiye Caddesi'ne verilecek. Teşvikiye Caddesi'nden Mete Caddesi'ne çıkan tünel kapalı tutulacak.

Perşembe Pazarı ve Unkapanı'ndan gelen sürücüler, Şişhane'den Kasımpaşa yönünü kullanabilecek. Tarlabaşı Bulvarı trafiğe kapatılacak. Kasımpaşa'dan gelen sürücüler, Unkapanı ve Perşembe Pazarı'na mecburi olarak yönlendirilecek.

Dolapdere'den Yedikuyu-Divan istikameti araç trafiğine kapatılacak. Araçlar, Dolapdere Kavşağı'ndan "U" dönüşü yapacak.

Dolapdere Caddesi'nden Ömer Hayyam Caddesi'ne de araç geçişine izin verilmeyecek. Teşvikiye Caddesi'nden gelen trafik akışı, Nişantaşı Kavşağı'ndan Rumeli Caddesi yerine Valikonağı Caddesi'ne verilecek.

Süleyman Seba Caddesi'ndeki akım, Teşvikiye Caddesi'ne aktarılacak. Boğazkesen Caddesi trafiğe kapatılırken, bu yöndeki araçlar da Karaköy istikametini kullanacak. Mebusan Yokuşu'nda araç geçişine izin verilmezken Karaköy istikameti mecburi yön olarak verilecek.

Sıraselviler Caddesi'nden gelen araçlar ise Cihangir Firuzağa Meydanı'ndan Boğazkesen istikametine yönlendirilecek.

Atatürk Bulvarı Ragıp Gümüşpala ayrımı-Ragıp Gümüşpala Caddesi Unkupanı ayrımı-Kadıköy İskelesi önü Galata ayrımı-Ragıp Gümüşpala Caddesi, Galata Köprüsü ayrımı da ihtiyaç halinde kapatılacak. E-5 Kuzey ve Güneyden Mecidiyeköy giriş katılımlarında da ihtiyaç halinde trafik akışı kesilecek.

Öte yandan, Mecidiyeköy Ortaklar'dan itibaren Halaskargazi, Cumhuriyet, Yedikuyular, Sıraselviler, Gümüşsuyu, Taşkışla, Rumeli, Abdulhak Hamit caddeleri ile Taşkışla Tüneli ve Tarlabaşı Bulvarı da trafiğe kapatılacak.

Taksim İlkyardım ve Alman Hastanelerine gelen ambulans ve hastalar da Karaköy Firuzağa yönünü kullanacak.

VALİLİK VE SENDİKALAR ARASINDA 'TAKSİM' ANLAŞMAZLIĞI

Bazı sendikalar ve meslek örgütleri yarın Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlamak için hazırlık yaparken, Valilik meydandaki yayalaştırma çalışmaları nedeniyle kutlamaya izin verilmeyeceğini açıklamıştı. (ntvmsnbc)

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2013, 17:33

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER