1 Mayıs'ta 145 kişi hakkında işlem yapıldı

İçişleri Bakanlığı açıkladı

1 Mayıs'ta 145 kişi hakkında işlem yapıldı

İçişleri Bakanlığı’ndan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne ilişkin yazılı açıklama yaptı.

67 ilde 138 etkinlik yapıldığı aktarılan açıklamada, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları kapsamında; 303 bin 640 kişinin katılımıyla 67 ilimizde 138 etkinlik gerçekleştirilmiştir. Bu etkinlikler dışında düzenlenen 16 korsan gösteriye katılan toplam 145 şahıs hakkında yasal işlem yapılmıştır” denildi.

Urfa’daki 1 Mayıs kutlamasına gidenlerin yaşadığı trafik kazasında 5 kişinin yaşamını yitirdiği, 15 kişinin yaralandığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“1 Mayıs 2019 günü Şanlıurfa ilinde düzenlenen etkinliklere katılmak üzere Kahramanmaraş ilinden yola çıkan vatandaşlarımızı taşıyan otobüsün kaza yapması sonucunda 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 15 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Kazada vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bu üzücü olayın dışında ülke genelindeki etkinliklerde yaralanan vatandaşımız ve güvenlik görevlimiz bulunmamaktadır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde gerçekleşen tüm etkinlikler güvenli bir ortam içerisinde tamamlanmış ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmamıştır.” 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 13:39

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER