Kıyafetleri nedeniyle hedef gösterilen Gülşen'in Şile konserine kaymakamlık yasak getirdi.

Konser organizatörü tarafından yapılan paylaşımda, "23.07.2022 tarihinde saat 22.00'da yapılmasını planladığımız Gülşen konseri Şile Kaymakamlığı tarafından izin verilmeyip iptal edilmiştir" ifadesi kullanıldı.

ŞİLE KAYMAKAMLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Şile Kaymakamlığı, yasak haberinin yayılmasının ardından yaptığı açıklamada daha önce izin verilmiş konserin yasaklanması gibi bir durum olmadığını, belgelerdeki eksiklik nedeniyle konsere izin verilmediğini belirtti.

Kaymakamlığın açıklaması şöyle:

"Bazı basın yayın kuruluşları ve sosyal medya hesaplarında yer alan “Şile’de düzenlenecek konser Kaymakamlık tarafından iptal edildi” şeklindeki asılsız haberler nedeniyle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı doğmuştur.

İlçemiz Meşrutiyet Mahallesinde faaliyet gösteren bir işletme sahibi tarafından 23 Temmuz 2022 tarihinde canlı müzik konseri düzenlemek için 22 Temmuz 2022 tarihinde Kaymakamlığımıza verilen dilekçeyle izin talebinde bulunulmuştur.

Aynı gün yapılan incelemede; konser düzenlemek isteyen işletmenin "İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik'' kapsamında ana faaliyet konusunun “Büfe İşletmeciliği” olduğu, “Canlı Müzik İzin Belgesi” bulunmadığı anlaşılmıştır.

Başvuru sahibine, eksikliği bulunan hukuki belgelerin tamamlanması halinde gerekli izinlerin verileceği bildirilmiştir.

Daha önceden verilmiş iznin iptali ve yasaklama gibi bir durum söz konusu değildir."