Dersim'de 5 Ocak'ta kaybolan Munzur Üniversitesi öğrencisi 21 yaşındaki Gülistan Doku'dan  217 gündür haber alınamıyor. Doku'yu arama çalışmaları devam ederken dosyada adı geçen Zaynal Abakarov'un babasının açığa alındığı öğrenildi.

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Gülistan Doku'nun kaybolmasına ilişkin dosyada adı geçen Zaynal Abakarov'un polis babası Engin Y. açığa alındığını açıkladı.

Sözcü’ye konuşan Şaroğlu, ”Emniyet yetkililerden aldığım bilgiye göre bir başka konuyla ilgili idari soruşturma kapsamında açığa alınmış” dedi.

Sözcü'de yer alan habere göre soruşturma kapsamında, Doku'nun en son görüştüğü kişi olan ve olayda adı baş şüpheli olarak geçen Zaynal Abakarov'un babası olan polis memuru Engin Y. açığa alındı.

'FARKLI BİR İDARİ SORUŞTURMADAN AÇIĞA ALINMIŞ'

Yaşanan gelişmeyle ilgili konuşan CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, ”Emniyet yetkililerinden aldığım bilgiye göre bir başka konuyla ilgili idari soruşturma kapsamında Zeynal Abakarov'un polis memuru babasın açığa alınmış. Bu durumu Gülistan Doku'nun ablasına da bildirilmiş. Ancak açığa alınmayla ilgili durumun kesinlikle Gülistan Doku soruşturmasıyla ilgili olmadığı söylendi” ifadelerini kullandı.