Haber spikeri Gülgûn Feyman, Afganistan'da kontrolü ele geçiren Taliban örgütüne destek veren Cumhuriyet Kadınları Derneği'nden istifa ettiğini açıkladı.

Afganistan'da Taliban'a destek veren Vatan Partisi'nin yayın organı Ulusal Kanal'daki görevinden temmuz ayında ayrılan Gülgûn Feyman, Taliban'a destek açıklamasında bulunan Cumhuriyet Kadınları Derneği'nden de istifa ettiğini duyurdu. Feyman, istifasını sosyal medya hesabından da duyurdu.

Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin açıklamasında "Bazı kadın örgütlerinin bir araya gelerek savurdukları 'Taliban’ı tanımıyoruz, Taliban’ı tanıyanı da tanımıyoruz' sloganına karşı 'Bağımsız Afganistan’ı tanıyoruz, Bağımsız Afganistan’ı tanımayanı da tanımıyoruz' denilmişti.

Gözden kaçırmayın

CHP’nin belediye başkanları çalıştayının sonuç bildirgesi açıklandı CHP’nin belediye başkanları çalıştayının sonuç bildirgesi açıklandı

Açıklamada Taliban'ın ülkeyi şeriatla yönetilecek olması "Bağımsızlık, gerçek uygarlığa kavuşmanın ön şartıdır. Afganistan'da olan budur. Taliban'ın şeriat rejimiyle yönetecek olması bu gerçeği değiştirmiyor" ifadeleriyle değerlendirilmişti.