Gül, her rengiyle ayrı bir anlam ifade ederken kokusu ve zarif görüntüsüyle de en çok tercih edilen çiçek türleri arasında yer alır. Gül, balkon, bahçe, saksı ve iç mekanlarda yetiştirilebilen çiçekler arasındadır. Dikenli olması tutulmasını zorlaştırırken yetiştirilmesi en keyifli çiçekler arasında yer alır.

Her Türlü Araç için Oto Aksesuar Çeşitleri Her Türlü Araç için Oto Aksesuar Çeşitleri

Gül Adı Nereden Gelir?

Gül adı gülgiller familyasından gelmektedir. Gerçekte adı Rosa olarak biliniyor olsa da Türkçede gül olarak kabul edilmiştir.

Gülün Latincesi Nedir?

Gülün Latincesi Rosa’dır.

Gülün Anlamları Nelerdir?

Gül farklı anlamlar içeriyor olsa da anlamlarının evrensel olma özelliği vardır. Örneğin; tek bir kırmızı gül sevgiyi, aşkı ifade eder. Bir erkek bir kadına bir buket kırmızı gül verdiğinde bu tutkulu bir aşkı sembolize eder.

Siyah gülün anlamı hasret ve veda demektir. Sarı gül ise özür ve geçmiş olsun, pembe gül mutluluğu, beyaz gül ise derin duyguları ifade eder.

Gülün Özellikleri Nelerdir?

Koyu yeşil yapraklara sahip olan gül, farklı renklerde olabilir. Türkiye’de toplamda 25 çeşit gül türü vardır. Dar ya da geniş çiçek yapısına sahip olmasının yanı sıra bodur olma özelliğine sahiptir. Gül saksıda ya da bahçede yetiştirilebilir. Gül bakımı yapılırken gülün nerede dikili olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Saksıda Gül Bakımı Nasıl Yapılır?

Gül bakımı için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Gül yumuşak toprağı seven bir bitki türüdür. Soğuk olmayan her yere kolayca uyum sağlayabilir. Gerekli olan ortamın oluşturulmasının ardından düzenli su ihtiyacının karşılanması yeterli olacaktır.

Saksıda Gül Yetiştirme

Saksıda gül bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus budamadır. Ancak budamanın zamansız yapılmamasına dikkat edilmelidir. Saksı için ideal gül boyutu 25 cm’lik bir saksıya 30 cm boyundaki gül şeklinde olmalıdır. Gül sıkışık alanları sevmediği için saksıda uygun ortamın oluşturulması halinde daha güzel yetişir.

Gül Nasıl Sulanır?

Gül kaç günde bir sulanır? merak edilen bir konudur. Gülü nerede yetiştiriyor olursanız olun yazın günde iki kez kısın ise daha seyrek sulayabilirsiniz. Kışın gülün bulunduğu ortam sıcaklığının 12 derecenin altına düşmemesine dikkat edilmesi gerekir. Gül aşırı sulandığında ya da güneşe doğrudan maruz bırakıldığında solabilir.

İstanbul Çiçekleri, yüzlerce çeşit taze çiçekleri şehrin önemli noktalarında ve online mağazasında müşterileriyle buluşturmaktadır. Kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu etmek için https://istanbulcicekleri.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.