Grup Yorum İçin Bir Yol

Değerli Mithat Sancar Hocam,

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ve adil yargılama talebinde bulunan Mustafa Koçak, bildiğiniz üzere ölüm orucunda kritik süreci açmış durumdalar.

Ölüm orucuna giren iki insan yaşamak istiyoruz diyor.

Aileler, çocuklarımız yaşasın diyor.

Aydınlar, sanatçılar, müzisyenler yeni bir ölüm olmasın diyor.

Kamuoyu vicdanı da bu gençler yaşasın diyor.

O halde pratik çözümlere ihtiyaç duymaktayız.

Siz bir parti eş başkanısınız, aynı zamanda 61 milletvekiliniz var. Sorunun muhatabı adalet ve içişleri bakanı da mecliste, onlara ulaşmak bir parti eş başkanı için yurttaşlardan, aydınlardan, ailelerden daha kolaydır.

Bugünden yarına parti vekillerinizle, bu meseleye duyarlı başka parti milletvekilleri ile gerekirse insan hakları aktivistleri, aydınları ve sanatçıları da sürece dahil ederek acilen sorun müzakere edilmek üzere masaya oturulmalıdır.

Bu diyalog kanalının teknik teferruatları çözülmelidir. Bunu Corona salgını nedeniyle yaşanan olağanüstü süreçte en kolay ve pratik siz çözebilirsiniz.

Meselenin aciliyeti açıklama ve niyetin ötesine geçmiştir.

Mecliste bu iş çözülmelidir. Sizin yapacağınız girişim sonuç alıcı olabilir. Normal bir yurttaşın karar vericilere ulaşma şansı yoktur. Zaten temsili demokrasi dediğimiz şey de budur. Yurttaşlar adına sorunu gündeme getirmek, müzakere etmek ve sonuçlandırmaktır.

Tekrar yazmakta kendimi zorunlu hissediyorum.

Zaman bildiğiniz üzere daralıyor. Sonuç almaya yönelik girişime en kısa zamanda siz ancak erişebilirsiniz. Sorunun muhatabından randevu alma, müzakere etme, sonuç alma gibi pratik meseleler bu salgın hastalık nedeniyle zor ve zaman alıcıdır. Mecliste 61 vekil ve meseleye duyarlı diğer parti vekillerine en kısa zamanda ve hızlı şekilde ancak siz ulaşabilirsiniz. Ölüm orucundaki iki insanın ve kamuoyunun kanımca sizlerden talebi bu müzakereyi organize etmektir.

Bu bir demokrasi meselesidir. Ne sizin partinizin görüşlerine katılıyor, ne de ölüm orucuna yatan iki insanın düşüncelerine katılmıyorum, fakat bu konuda sorumluluk almak, sorumluluk alma talebinde bulunmak demokrasi meselesi olduğu gibi ayrıca bir insan hakları meselesidir.

Durum budur Mithat Hocam. Bir yurttaş olarak dileğim, en kısa zamanda girişimde bulunmanızdır.

Hürmetler…

YORUM EKLE

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >