Gezi direnişinde yer alan ve destek veren müzisyenler bir araya geldi...

Gezi direnişinde yer alan ve destek veren sanatçılar, müzisyenler ve gruplar Gezi Müzisyenler Platformu'nu kurdu.

'Kendi sözü ve müziği olan” topluluk ve müzisyenlerin kurduğu platform, sanatçıların yaşadığı sorunların çözümünü tartışacak, çözüm üretmeye çalışacak.

Gezici Müziyenler Platformu'nun kuruluşuna ilişkin yayınlanan bildiri şöyle:

Gezici Müzisyenler Platformu, Gezi Direnişi’nin hemen ertesinde kendiliğinden oluşmuş bir kolektif; 'kendi sözü ve müziği olan' topluluklar ve müzisyenler birlikteliğidir.

Öncelikli olarak yaşadığımız 'mesleki' sorunlardan hareket eden, bunların ardındaki politik ve toplumsal nedenleri masaya yatırarak düşünen, müzik (ve komşu sanatlar) merkezli çözümler üretmeye çalışan bir birliktelik…

Gezici Müzisyenler Kolektifi, sorun olarak tanımladığı her şeyin karşısında bir arada olmayı, dayanışmayı, düşünceleri ve hayalleri doğrultusunda pratik ve kalıcı örnekler sergilemeyi festivaller, konserler, paneller, atölye çalışmaları, sokak etkinlikleri düzenleyerek birlikte üretmeye dair yolları açmayı hedeflemektedir.

Gericiliğe, ana akım medyaya, popülizme karşı birlikte üreterek, deneyim paylaşarak alternatif, bağımsız ve çok-kültürlü bir oluşumu yaratmayı amaçlar.

Gezici Müzisyenler Platformu 'Başka Bir Dünya Mümkün' diyen müzisyenlerin birliğidir."

Platformda yer alan sanatçılar ve gruplar şunlar:

Platforma: [email protected] ve https://twitter.com/Gezicimuzik adresleri üzerinden ulaşılabilirsiniz.