Yeni Bir Evaporatif Sulu Klima Soğutucunun Size Sağlayacağı 9 Fayda

Yeni Bir Evaporatif Sulu Klima Soğutucunun Size Sağlayacağı 9 Fayda

Evaporatif sulu klimasoğutucular günümüzde kullanılmaya devam eden en eski iklim kontrol formu olmasına rağmen aynı zamanda en faydalı olanlarından da birisidir. Geleneksel klimalara karşı birçok avantaj sunan bu soğutucular hem çevreye zarar vermemekte hem de soğutma maliyetlerinden çok ciddi tasarruf sağlamaktadırlar.

1. Çevre dostu

Buzdolabı mekanizmalı soğutucular sadece havayı kurutmakla kalmazlar aynı zamanda çalışırken atmosfere önemli derecede zarar veren kimyasal maddeleri de kullanırlar.

Diğer taraftan Springday evaporatif sulu soğutucular tamamen doğal bir süreçle ortamı soğuturlar. Bu doğal süreçte herhangi bir kimyasal kullanılmadığı için çevreye de herhangi bir ekstra yük yapılmamış ve zarar verilmemiş olunur.

Bunun dışında evaporatif sulu soğutucu havayı kurutmadığı için gözlerinizi ve boğazınızı acıtmaz ve sizi rahatsız etmez. Araç çalışırken kapı ve pencereleri kapatmanız gerekmediği için her zaman taze havanın konforunu ve sağlığını yaşarsınız.

2. Ucuz kurulum

Springday evaporatif sulu soğutucuların kurulumu için gerekli olan maliyet geleneksel klimalar için gerekenden çok daha azdır ve daha hızlıdır.

3. Çok düşük işletim maliyetleri

Sistemin çalışması gereken enerji sadece su pompasının ve fanın döndürülmesinden ibaret olduğu için geleneksel klimaların elektrik maliyetlerine göre yüzde 80 civarında bir maliyet tasarrufu sağlanmaktadır. Geleneksel klimalar içlerindeki birçok unsuru sürekli olarak çalıştırmak zorunda oldukları için enerji maliyetleri yüksektir. Evaporatif soğutucu cihazların fiyatları (mobil, endüstriyel) için mutlaka bizden güncel fiyat alınız.

4. Bakımının kolaylığı

Evaporatif sulu soğutucular tasarım olarak kompleks cihazlar değillerdir. En önemli iki parçası su pompası ve fan motorudur. Her ikisi de eğer sorun çıkarırlarsa kolaylıkla değiştirilebilirler. Bu kolaylık nedeniyle (bu ped lerin ücretide sarf malzeme olmasına rağmen son derece ucuzdur) bu parçaları kendiniz de değiştirebilir ve cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bakım için yapılacakların başında eski parçaların çıkarılması ve yenilerinin takılması, rezervuar tankının boşaltılması, pompa süzgeçlerinin temizlenmesi gelmektedir.

Bakımlar genellikle herhangi bir aksama ve sorun yaratmadan kısa bir süre içinde yapılabilmektedir.

5. Taze hava

Taze hava evaporatif soğutucunun size sağlayacağı en güzel deneyimlerden birisidir. Sürekli olarak ortamda temiz havanın olması sağlık açısından çok yararlıdır. Geleneksel klimaların sürekli aynı havayı vererek havanın bayatlamasına neden olması birçok sağlık sorununu da beraberinde getirmektedir. Yüksek hacimli ve sürekli taze hava akışı hava yoluyla taşınan patojenlerin önlenmesine yardımcı olacaktır.

Evaporatif sulu soğutucu havadaki nemi artırmaktadır. Kuru bir iklimde yaşıyorsanız bu nefes almayı kolaylaştıracaktır.

Cihazınızın içindeki ped aktif bir filtre görevi gördüğünden hava yoluyla gelen kirleri önleyecek ve ciğerlerinize ulaşmalarını engelleyecektir.

Bu sağlık faydaları özellikle astımı olan veya üst solunum yolları hastalıklarını yaşayan kişiler için son derece önemlidir.

6. Düşük Karbondioksit Emisyonları

Karbondioksit hem çevre hem de insanlar üzerinde negatif bir etkiye sahiptir. Evaporatif sulu soğutucular çok az miktarda karbondioksit yayarlar. Geleneksel klimaların ise bu konuda kötü bir şöhreti vardır. Yazın çok yüksek miktarda elektrik enerjisi tüketilmesiyle birlikte çok ciddi miktarda karbondioksitin de atmosfere salınmasına sebebiyet verirler.

7. Havaya Nem Vermesi

Evaporatif sulu klima soğutucuların çalışma prensibini biliyorsanız havaya nem verdiklerini de biliyorsunuz demektir. Daha kuru iklimlerde yaşayanlar için bu son derece avantajlı bir durumdur. Aslında geleneksel klimaların şikayet edilen en önemli eksi yönlerinden bir tanesi havadaki nemi almasıdır. Havadan nemin alınması nefes almayı güçleştirdiği gibi cildin kurumasına ve çatlamasına da neden olmaktadır.

8. Kapıların ve Pencerelerin Açık Olması

Evaporatif sulu soğutucu klimalar çalışırken kapıları ve pencereleri açık bırakabilirsiniz. Soğutmanın sağlanması için açık olan yerlerin tamamının kapatılmasını gerektiren geleneksel klimalara karşın evaporatif sulu soğutucular soğutulan ortama sürekli olarak serin hava akışı sağlamaktadırlar. Bu da ortamda bulunanlar için ciddi rahatlık ve esneklik sağlamaktadır. Ev ortamında bulunan veya işyerlerinde çalışanlar böylelikle kendilerini kapana sıkışmış hissetmemektirler.

9. Sessiz Çalışma

Sürekli olarak çalıştırılmak zorunda olan bir cihazın sesli olması kadar ortama stres yükleyen çok fazla unsur yoktur herhalde. Evaporatif sulu soğutucu ile sessiz bir soğutma tecrübesi yaşayabilirsiniz. Bu gün içinde konforlu bir yaşam, gece ise huzurlu bir uyku anlamına gelmektedir. Aslında evaporatif sulu soğutucular sessiz çalışmaları ile bilinirler. Evaporatif sulu soğutucu çalışırken cihazın çalıştığını veya ortamınızda bulunduğunu dahi hissetmeyebilirsiniz.

http://springday.com.tr bu konuda daha detaylı bilgi için lütfen sitemizi ziyaret ediniz.

Demokrat Haber’e Destek Olmak İçin Tıklayın >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper
Alper - 8 ay Önce

Kısacası bi boka yaramıyor.