Türkanime ve anime izlemeyi sevenlere iki güzel anime

Türkanime ve anime izlemeyi sevenlere iki güzel anime

     Yaşamdan kesitler türü, adından da anlaşıldığı gibi yaşanmış olayları konu alır yada yaşama olasılığı yüksek kurguları konu alır. Buradaki, Türkanime ve anime izlemeyi  sevenlere önerdiğim filmler, okulda geçen olayları kurgulayan, bunun yanında arkadaşlık ilişkilerini güzel yorumlayan iki film. Türkanime ve anime izlemeyi seven ve yaşamdan kesitler türünü sevenler için ikisi de izlenmeye değer filmler.

     Yuri!!! on Ice 

     Bu film, Türkanime ve anime izlemeyi sevenleri, büyüleyecek ve izlerken müthiş keyif alacakları bir film. Konusu, Yuri Katsuki başarısız bir sezon geçirir ve finallere dahi çıkamaz. Yuri, bir gün ülkesinde antreman yaparken,  Victor'un karaografisini muazzam bir sevgiyle yapmaya çalışır ve o sırada salonun sahibinin çocukları bunu videoya alıp internete sürer. Yuri, dünyadaki herkes gibi Victor aşığıdır. Victor, buz patende efsane bir isimdir. O buz pateni yaparken video dünyada büyük yankı uyandırır ve Victor bunu görünce, Japonya'ya gelip onun koçu olmak ister. Ama diğer Rus Yuri'ye de Victor zamanında söz vermiştir. Bunun üzerinde diğer Yuri’de Japonya'ya gelir. Aralarında küçük bir müsabaka yaparlar ve Victor Japonya'da kalıp sezon boyunca Yuri'nin koçluğunu yapmaya başlar ve Yur’nin bundan sonra başarı öyküsü başlar. Bu film, Türkanime ve anime izlemeyi sevenlerin, özellikle buz pateni sahnelerini izlerken büyülenecekleri bir film.

     Golden Time

     Bu türde, Türkanime ve anime izlemeyi severlere ikinci önereceğim film, “Golden Time”. Konusu ise, Tada Banri, üniversite eğitimi için Tokyo’ya taşınır. Geçmişte bir kaza geçirmiştir ve hafızasını yitirir. Üniversitedeki ilk gününde yolu bulmak isterken kaybolur ve yolu bildiğini düşündüğü birilerinin peşine takılır, bu şekilde Yanagisawa Mitsuo ile tanışır. Ancak Mitsuo’nun başa bela ve onunla evlenmeyi takıntı haline getirmiş, aynı zamanda çocukluk arkadaşı olan bir kız arkadaşı vardır. Mitsuo sırf ondan kurtulabilmek için tek başına Tokyo’ya okumaya gelmiştir. Bu kızın adı Kaga Kouko’dur fakat Mitsuo’nun onunla evlenmek gibi bir niyeti yoktur. Tada Banri, Kaga ve Mitsuo aynı üniversitede okuyacak ve burada tanıştıkları yeni arkadaşları ile birlikte unuttuğu geçmişini daha sonra hatırlayacaktır. Eğlenceli sahnelerinin yoğun olduğu filmi, Türkanime ve anime izlemeyi sevenlere öneriyorum ve izlerken çok eğleneceklerine inanıyorum.

     Türü yaşamdan kesitler olan iki güzel anime örneğini, Türkanime ve anime izleyenlerine öneriyorum. Bu güzel filmleri izlemelerini tavsiye ediyorum ve iyi seyirler diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 00:29

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER