Şantiyelerde İş ve İşçi Güvenliği İçin Konteyner Yatakhane

...

Şantiyelerde İş ve İşçi Güvenliği İçin Konteyner Yatakhane

Birçok şekilde farklı çeşitlerde üretilen konteynerler şimdi de karşımıza konteyner yatakhane olarak çıkıyor. Geçmiş yıllarda taşınılabilir bir yatakhane olacak denilse herkes belki de imkânsız gözüyle bakacaktı. Ama bu günümüzde gerçekten mümkün, üretiliyor ve çok sık kullanılıyor. Gerek şantiyelerde gerekse farklı yerlerde de kullanılabilen bu konteyner yatakhaneler konforlu bir dinlenme imkânı sağlıyor. Şantiyelerde işverenler çalışanların yoğun tempolu bir günün ardından daha rahat bir şekilde dinlenerek güne zinde başlamalarını amaçlıyor. Bundan dolayı da onların barındıkları ve dinlendikleri yerleri olabildiğince rahat bir ortam olarak hazırlamaya çalışıyor. Artık herkes tarafından çok tercih edilen konteyner yatakhaneleri git gide yaygınlaşmaya ve çeşitliliğini artırmaya devam ediyor.

Çok amaçlı kullanılan konteynerlerin en çok tercih edilen amaçlarından biri olan konteyner yatakhane en önemli özelliği diğerlerine nazaran daha konforlu ve kullanışlı olmasıdır. En az bir, en fazla üç kata kadar inşa edilebilen konteyner yatakhaneleri içerisinde bulunan birbirinden bağımsız odalar, duş kabinleri tuvaletler, koridorlar, soyunma odaları, dinlenme ve televizyon odaları herkesin kimseyi rahatsız etmeden istediği gibi hareket etmesini sağlıyor. Ayrıca inşasında kullanılan yalıtkan malzemesiyle de son derece ısı ve ses yalıtımını sağlıyor. Ayrıca herkesin de bildiği gibi inşaat alanlarında çoğunlukla tercih edilen bu konteynerler en büyük avantajlarından biri ise taşınılabilir olmasıdır. Bunun faydası ise bir inşaat ortalama olarak 1 - 2 sene sürmektedir. Bu süre zarfını tamamladıktan sonra bu konteyner yatakhane yerinden kaldırılarak yeni başlayacak inşaatın oraya yerleştirilebilir. Buda hem maddi açıdan hem de pratikli açsından çok önemlidir.

Konteyner yatakhanelerin bir başka özelliği ise dayanıklılığıdır. Üretildiği madde hiçbir şekilde su sızdırmaz ve deforme olmaz. Yağmur, kar, fırtına aklınıza gelebilecek bütün doğa olaylarından hiçbir şekilde etkilenmemesinin de yanında dış yüzeyinin dayanıklılığından deforme olmaz ayrıca içerisinde yaşayan insanların konforu için hiçbir şekilde içeriye su ya da soğuk hava geçişi olmaz. Tabi ki tam tersi durumlarda yani yazın çok sıcak havalarda da yalıtım sayesinde içerisi daha serin, ferah olacaktır.

Konteyner yatakhanelerin sadece kullanım alanları şantiyelerle sınırlı değil. Askerilerde, tatil beldelerinde kısacası aklınıza gelebilecek her yerde insanlar güvenilir bir şekilde tercih ediyorlar ve son derece memnunlar. Yazın sıcak bir yere tatile gittiniz ve otele de çok fazla ücret ödeyerek aile bütçenizi zorlamak istemiyorsunuz. O zaman en kolay çözüm yolu olarak konteyner yatakhane kiralayabilirsiniz. Hem rahat bir tatil geçirmiş olursunuz hem de aile bütçenizi hiç zor duruma sokmazsınız. Bunun haricinde sıcak kum, güneş ve denizde insanda ilaç gibi gelecektir. Isı yalıtımı sayesinde soğuktan etkilenmeyen konteyner yatakhaneler aynı zamanda da sıcaktan da etkilenmeyerek size serin, rahat bir tatil imkânı sağlayacaktır.

Eğer sizde bir işverenseniz, ya da tatile gideceksiniz belki de farklı amaçlar için kullanacaksınız hiç düşünmeden konteyner yatakhaneleri tercih edebilirisiniz. Rahat, konforlu, güvenilir bir seçim olan konteyner yatakhaneler sizlere son derece doğal bir ev ortamı sağlamayı amaçlıyor. Hem pratikliği, hem de rahatıyla ön plana çıkan konteyner yatakhaneleri farklı modellerde, büyüklükte, oda sayısı ve ekstra özellikleriyle herkese hitap edecek şekilde üretiliyor. Ayrıca da her cebe uygun fiyatlarıyla da bu inanılmaz konforu herkesin yaşamasına olanak sağlıyor. Eğer sizin de böyle bir ihtiyacınız varsa hiç zaman kaybetmeden ihtiyacınıza göre büyüklükte bir konteyner yatakhane alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Unutmayın güzel bir gün her zaman iyi bir dinlenmeyle ve güzel bir uykuyla başlar.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 18:23

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER