Op. Dr. Ozan Balık - Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği ameliyatı burnun şeklini değiştirmek için uygulanan cerrahi bir yöntemdir. Burun estetiği günümüzde başlıca kapalı Let Down olmak üzere pek çok modern teknik kullanılıyor. Bu uygulama ile burnun kemikli ve çıkıntılı yapısı yerini kibar ve cute bir yapıya bırakıyor

Op. Dr. Ozan Balık - Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetik ameliyatı doktor muayenesi sonrasında size uygun teknik seçeneklerle yapılır. Doktor yapmış olduğu muayene sonrasında kemik, kıkırdak doku ve deri tabakasını değiştirmeye karar verebilir. Burun estetiği planlanırken bireyin istekleri ve yüzün diğer bölümlerinde bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı özelliklerine de bakacaktır. Burun estetiğinde kişisel istek ve kriterler dikkate alınır. Elbette bu seçimlere sizlerin beklentisi yön verecek. Doktorunuz ve sizlerin ortak estetik zevklerde buluşması son derece önemlidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Burun ameliyatı estetik açıdan burunda değişiklik beklentisi olanlar, estetikle birlikte yüz bölgesinde fonksiyonel bozuklukları olanlar, solunum problemleri olanlar ve buruna yönelik sağlık sorunları olan hastalar için tetkik ve analizler sonrasında uygulanacaktır. Burun ameliyatı ile burun estetiği açısından da solunumunda da değişiklikler yapılabilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ve ameliyatı için 2 hafta öncesinden bir takım detaylara dikkat edilmesi gerekir. Mevcut var olan tıbbi problemlerinizi ve kullandığınız ilaçları doktorunuz ile paylaşmalısınız. Bazı tıbbi öneriler ve bazı ilaçların kesilmesi gerekebilir. Güvenli bir burun estetiği geçirebilmeniz için ek konsültasyonlar gerekebilir. Bunun yanı sıra sigara içmeye ara vermek de burun ameliyatı öncesinde dikkat edilmesi gereken konulardandır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Burun ameliyatı sonrasında tampon kullanmıyoruz fakat slikon splint dediğimiz nefes almanıza yardım eden yumuşak bir malzeme   7 gün kadar bekletilir. Burun dışında da atel dediğimiz burnunuzu koruyan bir plastik splint olacaktır. Bu atel 1 hafta burunda kalabilir. Bunun yanı sıra başın göğüs hizasından yukarıda tutulması önerilir.   

Aynı zamanda morarma riskine karşı soğuk uygulama önlemleri de almak gerekebilir. Bunun yanı sıra uygulamayı yapan cerrah farklı önlemler de alabilmektedir. Uygulamanın şekli ve uygulama sırasında gerekli olan tetkiklerde ortaya çıkan yeni durumlar burun estetiği fiyatları adına değişimleri ortaya çıkarır.

Günümüzde en kaliteli tetkik ve sonrasında uygulamalarla burun estetik operasyonları uygulanıyor. Ancak uygulamanın kaliteli olması için işlem yapan doktorun profesyonel deneyimleri kadar doktorun estetik algısı da önem taşıyor.

Burun Estetiği Ameliyatı Olmak Riskli Mi?

Burun estetiği günümüzde birçok birey tarafından gerek burnun estetik görünümü değiştirmek gerek ise solunum sıkıntıları nedeni ile sıklıkla uygulanıyor. Hem kadın ve hem de erkekler bu ameliyata ilgi göstermektedir. Burnun kendine özgü problemleri yanında herhangi bir cerrahi işlemde görülebilecek kanama, enfeksiyon, iyileşme problemleri gibi standart riskler elbette burun estetiğin de de vardır. Bunun yanın da gelişen tıp standartları ile bu riskler son derece azalmıştır.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun estetiği fiyatları uygulamayı yapan doktora veya hastanın özelliklerine göre değişim gösteriyor. Uygulamada kullanılan cerrahi teknikler ve hastanın özellikleri, uygulama sırasında farklı komplikasyonlar oluşması burun estetiği fiyatlarının da değişimine sebep oluyor.

Burun estetiği kişinin burun yapısında farklı şekillenmeyi ortaya çıkardığı için burun estetiği aynı zamanda güzel bir görünümü de oluşturuyor. Bu bakımdan profesyonel bir cerrahtan estetik operasyon hizmeti almak önem taşıyor.

Burun şeklinizin yüzünüze yakışmadığını düşünüyor ya da burnunuzla ilgili sıkıntılar yaşıyorsanız burun estetiği yaptırabilirsiniz. Nefes alıp vermede sorun yaşama, geceleri horlama, solunum sıkıntıları, görsel açıdan burnunuzu daha güzel bir şekle dönüştürmek istiyorsanız burun estetik uygulaması yapan profesyonel merkezlerden hizmet alabilirsiniz.

Yüzünüze yakışan yüzünüzü güzel gösteren bir burna sahip olmak için estetik operasyon olmanız şarttır. Burun estetiği fiyatları hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bu alanda profesyonel hizmet uygulayan bir merkezden burun muayenesi yaptırabilir ve fiyatları öğrenebilirsiniz.

https://www.ozanbalik.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER