Nişantaşı Sporun En Büyük Şansı Bedrettin Ekdi

Nişantaşı Sporun En Büyük Şansı Bedrettin Ekdi

Bedrettin Ekdi her ne kadar aşiret ağası ve iş insanı olsa da kendisini Nişantaşı çocuğu olarak adlandırmaktadır. Nişantaşı'nı çok seven ve orada çeşitli gayrimenkulleri bulunan Bedrettin Ekdi, Nişantaşı Spor Kulübü'nün de başkanlığını yapmaktadır. Uzun süredir yaşadığı ve çeşitli yatırımlar yaptığı ilçenin spor kulübünün başkanlığını yapmak Bedrettin Ekdi için oldukça özel ve anlamlı bir durumdur. Bunu her zaman dile getiren Bedrettin Ekdi'den kulüp de oldukça memnundur. Uzun zamandır yakalayamadığı başarıyı Bedrettin Ekdi sayesinde yakalayan kulüp maddi anlamda da kalkınmıştır. Kulüp uzun bir zaman daha başarısını koruyacaklarını düşünüyor.

Bedrettin Ekdi'den Sonra Nişantaşı Spor Kulübü

Bedrettin Ekdi 1997 yılında Nişantaşı Spor Kulübü'nün başkanı olmuştur. Uzun bir süre başkanlığı sürdürmüştür. Ve bütün bu süreçte hem oyuncular hem de kulüp yöneticileri için bir başkandan ziyade ağabey gibi olmuştur. Kulüp için 350 bin dolar para harcamış, kulübün bütün borçlarını ödemiş, oyunculara da prim dağıtmıştır. Maddi anlamda kulübü kalkındırmış ve motive etmiştir. En iyi malzemeler alınıp, en iyi yerlerde oyunlar oynandı. Durum böyle olunca kulüp de Bedrettin Ekdi'yi utandırmayarak başarısını katladı. Kulüp ne yazık ki Bedrettin Ekdi'den sonra küme düşerek başarısını azaltmıştır. Bu durum Bedrettin Ekdi'nin kulüp üzerindeki etkisinin kanıtı niteliğindedir. Teknik direktör ve kulüp yöneticileri bu durumdan şikayetçi olsa da ellerinden bir şey gelmemektedir.

''Dünya Malı Dünyada Kalır''

Dünya malı dünyada kalır sloganı ile yola çıkan Bedrettin Ekdi, para harcama konusunda asla çekinmiyor, cimrileşmiyor. Daha hazırlık maçındayken her oyuncuya 100 bin TL prim dağıtan Ekdi, paranın dağıtılma sebebini soranlara ''Paramın kahyası mısınız?'' cevabını verdi. Cömert olmanın her zaman kazandırdığını düşünmektedir. Bedrettin Ekdi çok başarılı ve ünlü bir iş adamıdır. Pek çok sektörde çalışmalar yapmakta ve kazanmaktadır. Kürtçe, Arapça, İngilizce ve Fransızca olmak üzere 4 farklı dil bilmektedir. Siirt'te de hatırı sayılır sayıda köy sahibidir. 60 farklı köye ağalık yapmaktadır. Bedrettin Ekdi başarısını Sakıp Sabancı'yı örnek almasına borçlu olduğunu söylüyor.

Demokrat Haber’e destek olmak isterseniz tıklayın >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER