İnternette İslami Duygusallıklar

Mutlu ve huzurlu bir hayata götürüyor...

İnternette İslami Duygusallıklar

Çağımızda kullanılan bilgisayarlar artık hayatın her alanında işlevsel olarak yer alıyor. İlk olarak 1940 yılında ortaya çıkan modern bilgisayarlar günümüze kadar rahatlıkla ulaşmış durumda. Bilgisayarlarla beraber gelen internet olanağı ise artık her şey anlamına geliyor. Aradığınız her türden bilgiye saniyeler içerisinde ulaşabileceğiniz gibi, eğlenmek, alışveriş yapmak gibi faaliyetleri de internet üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Artık oturduğunuz yerden interneti kullanarak iş yapabilir ve bunun üzerinde kat ve kat eklemelerde de bulunabilirsiniz. Günümüzde milyonlarla ifade edilen kullanıcı sayısına sahip olan internet olanakları genel olarak en çok sosyal paylaşım siteleri üzerinden hareket ediyor. Oldukça çok kullanıcıya sahip olan bu adresler üzerinden insanlar paylaşım yaptıkları gibi aynı zamanda arkadaşlıkta kurabiliyorlar. Bu sayede dünyada olan biten hakkında haber sahibi oldukları gibi aynı zamanda yeni kişiler ile tanışıp sohbet edebiliyor, paylaşımda bulunuyorlar. Böyle bir ortamın oluşmasının ardından ortaya çıkan evlilik sitesi insanları mutlu ve huzurlu bir hayata götürüyor.

Günümüzde yanımızda bulunan insanları yeterince tanıyoruz. Ancak her zaman bu istediğimiz gibi olmuyor. İyi ve kötü yönlerini aynı anda görebiliyoruz. Yıllar boyunca hayalini kurduğumuz evlilik için müstakbel bir aday bir türlü olmuyor. Bu yüzden bu adreslere başvuranların sayısı oldukça fazla. Bu adresler üzerinden aradığı karaktere ve özelliğe sahip kişilerle tanışan insanlar kendilerini daha iyi ifade edebildikleri gibi zorlanmadan arkadaş edinebiliyorlar. Hatta doğru edinilen arkadaşlıklar evliliklerle son buluyor. Bu da internet üzerinden gerçekleşen oldukça iyi bir gelişme.

Ancak bu işi abartan ve ranta dönüştüren birçok farklı ve tehlikeli adres var. Dinimiz İslam bu farklılıklar ve kötülükleri yasakladığı için doğru kişiyi buralarda bulmak zor olabilir. İslam’a göre hareket etmek ve bu doğrultuda sağlam seçimler yapabilmek önemli. Öncelikli olarak her zaman kendisini bilen, ifade edebilen kişiler tercih edilmeli. Ayrıca dinini yaşayan bilinçli kişiler olduğunda tercih noktasında daha da hızlı hareket edilebiliyor. Bu arayış içerisinde olanlara özel olarak kurulan islami evlilik sitesi her şeyi düşünerek hareket eden bir site. İlk akla gelen edepsizliklerin yaşanmadığı, gayet saygılı bir ortama sahip olan bir adres.

Kendine en uygun eş adayı arayışı içinde olanlar için dinimiz çerçevesinde hareket edilen bir adres. Bu adresi kullanarak arkadaşlıklar kurabilir, saygı ve sevgi çerçevesinde hareket ederek doğru kişiyi aramaya koyulabilirsiniz. Her türlü kolaylığın düşünüldüğü bu adres sayesinde aklınıza takılan bütün soruları, bütün problemleri rahatlıkla paylaşabileceksiniz. Evlilik siteleri içerisinde en uygun yöntemle hareket eden sitelerden farklı olarak normal siteleri de bulabilirsiniz. Ancak sağlam bir yolda yürümek isteyenler ve ciddi düşünenler için adres belli. İnternetin ve bilgisayar teknolojilerinin getirmiş olduğu bu düzen sayesinde insanlar daha doğru kişileri buluyor, birleşiyor ve ortaya oldukça tutkulu evlilikler çıkıyor.

Rahat ve Doğru

Herkes evlenmeden önce kendisi için en doğru olan insanı bulmak ister. Ne yazık ki bunu çevreden yapabilmek oldukça zor. Artık insanlar birbirlerini gördüklerinde beğenmeme ile gelen bir güvensizlik oluşuyor. Sanal ortamalar üzerinden yürütülen bu harekette ise duygular ve düşünceler rahat ve doğru. Herkse kendi olduğu gibi davranıyor ve bunu böyle yansıtıyor. Yanlışlıklara ve yapmacıklara yer kalmıyor. Bu yüzden birçok insan bu adresleri tercih ediyor ve evleniyor. Oldukça sağlıklı olan bu evlilikler dinimiz içinde uygun. Teknolojinin sunmuş olduğu olanakları iyi değerlendirmek gerekli. Ancak bu sayede her işi için etkin ve etkili çözümler üretilebilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 11:43

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER