Ezhel Kimdir? Hakkındaki Tüm Detaylar Nelerdir?

Ezhel Kimdir? Hakkındaki Tüm Detaylar Nelerdir?

Asıl adı Ömer Sercan İpekçioğlu, birkaç yıl öncesine kadar Ais Ezhel mahlasıyla parça üretirken, şuanda Ezhel mahlasıyla üretime devam etmektedir. 1 Temmuz 1990 tarihinde Ankara’da hayata gözlerini açan İpekçioğlu, hem rapçi hem de söz yazarıdır.

İlk olarak rap hayatına solo olarak başladı. 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurmuştur. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

Türkçe rapin çeşitli isimleriyle çalıştıktan sonra 2011 yılında Funk'd up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records'u kurdu. Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur.

Ezhel’in En Hızlı Çıkış Yapan Şarkıları ve Sözleri

Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne "Yaprak Düşerse" şarkısı ile katkıda bulunmuştur. 2017 yılında Ais Ezhel olan mahlasını sadece Ezhel yaparak kariyerine devam etme kararı aldı.

 İlk resmi albümü olan Müptezhel, Mayıs 2017 tarihinde yayınlandı. 24 Mayıs 2018 tarihinde bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği ve kullanımını kolaylaştırdığı iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı. 19 Haziran 2018 tarihinde beraat etti.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER