Counter Strike Global Offensive vs WolfTeam

Counter Strike  Global Offensive vs WolfTeam

Tür olarak FPS MMO başlıklarını paylaşan ve son yılların popüler iki oyunu CS GO ve Wolfteam. Bu iki oyunun fanatikleri diğer oyunla ilgili her zaman bir eksik veya yanlış durum olduğunu idda eder. Bunu yapmayanı da en azından diğer oyuna alışamayacagını düşnür. Böyle görünmez bir rekabet bu iki oyun arasında mevcuttur diyebiliriz. Ancak FPS oyunlarına yeni giriş yapacak bir oyuncu için günümüzdeki popülaritesine bakacak olursak CS GO satın almak daha yakın bir eylemdir. Zira CS GO satın almakla ilgili birçok tanıtım zaten çoğu oyun sitesinde mevcut..

Öte yandan, her ne kadar popülaritesi düşük olsa da benzer bir durum Wolfteam nakit adı verilen sanal kaynak için de geçerli. Wolfteam’e CS GO satın alma eylemindeki gibi bir ödeme yapmadan başlamak mümkündür. Ancak Wolfteam oyununda da oyun içi bir takım alışverişlerde kullanılmak adına Wolfteam nakit denilen kendine özgü bir parası vardır.Wolfteam nakit ile oyun içi çeşitli item ve kozmetik ürünü alabilirsiniz.

Neden Counter – Strike?

Bununla birlikte CS GO satın aldıktan sonra sizden oyun için geliştirmeler veya oyuna etki eden itemler için para talep etmez.CS GO satın aldıktan sonra sadece kendi isteğinize bağlı olarak bir takım kozmetik ürünleri, skinler veya silahlar satar. Bu silahlar arasında en meşhurları bıçak modelleridir. Ancak CS GO itemleri veya silahlarına para da verseniz oyunun için de görüntü harici bir etkisi olmayacaktır. Bu nedenle Wolfteam nakit ile CS GO itemleri arasında büyük bir fark vardır. Joygame’in CS GO karşısında ön göremediği durumlardan en önemlisi de budur.

Daha çok „playerlık” daha az para ile oynanabilen CS GO bu nedenle de şuan bir numaralı FPS MMO oyunudur. Sadece Türkiye’de değil, Dünya’da da CS GO müthiş oyuncu rakamlarına ve günlük trafiğe sahiptir.En azından Türkiye’deki CS GO oyuncuları içinden kendisine belli bir pay hedefleyen Wolfteam’İn şu an için beklentilerin altında kaldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Buna rağmen Wolfteam oyunun da kendi oyuncu kitlesini küçük yaşlardan yetiştirdiğini söylersek yanılmış olmayız. Wolfteam nakit ve CS GO satışlarına ve oyunu oynayan kişilerin genel profiline göz attığımız zaman yaş ortalamasının CS GO’ya göre oldukça düşük yaşlardan müteşekkil olduğunu görebiliyoruz. Burada yine değişen oyun kültürü ve iki oyun arasındaki belirgin farkların hitap ettikleri kesimi etkilediğinden söz edebiliriz.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER