“Ben yabancı oyuncuya karşıyım demedim”

“Ben yabancı oyuncuya karşıyım demedim”

Türkiye A Milli Futbol Takımımızın Romanya ile oynayacağı özel maç öncesi teknik direktörümüz Mircea Lucescu, Radulescu Stadı’nda Hakan Çalhanoğlu ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Lucescu, son dönemde büyük tartışmaya yol açan yabancı oyuncu krizi ile ilgili yanlış anlaşıldığını söyledi.

Mircea Lucescu, açıklamalarının önemli bölümünü, La Gazzetta dello Sport'a verdiği röportajdaki sözleriyle ilgili sorulara ayırmak zorunda kaldı. Rumen teknik adam, Süper Lig'de sahadaki yabancı oyuncu sayısını aşağı çekecekleri yönündeki sözlerinin aktarılması üzerine, "Ben yabancı oyuncuya karşıyım, demedim. Olduğu gibi kalsın ama milli takımdaki oyunculara daha fazla fırsat verilmesini istedim. Durum bu." dedi.

Lucescu, Romanya ile özel bir müsabaka oynayacaklarını ve böyle bir günde röportajıyla ilgili konuşmanın hata olduğunu belirtti. Rumen teknik adam, İtalyan gazetesine verdiği röportajdaki "Federasyonla yabancı sayısına sınırlama getireceğiz. Doğu ülkelerinde bunu yapmadan olmaz." ifadesiyle ilgili "Ben o röportajımda Batı Avrupa ve Doğu Avrupa ülkeleri olarak söyledim. Romanya, Polonya, Rusya, Ukrayna, Yunanistan gibi. Bu ülkeler Doğu Avrupa ülkeleri. Ama bunu değişik bir şekilde yorumlamak istiyorsanız, o zaman başka. Benim söylediğim bu. O röportajımda daha ilginç açıklamalarım vardı. Türkiye Ligi'nin ortalama yaşı 29-30 arası. Avrupa'nın yaş ortalamasına göre yukarıda. Türkiye'deki kadar yabancı oyuncu Avrupa'da oynamıyor. Mücadeleci bir milli takımı kiminle yapabilirim?" şeklinde bir açıklama yaptı.

İyi futbolcuların 37 yaşına kadar oynayabildiğini belirten Rumen çalıştırıcı, "Sakatlıkları nedeniyle gelmeyen önemli isimler de oldu. İleride gelecekler. Kulüplerinin oynatamadığı gençlere, ben milli takımda fırsat vererek onları üst seviyeye taşımak istiyorum. Burada, kendi kulüplerinde daha fazla şans bulmalarını istiyorum." diye konuştu.

Milli oyuncu Hakan Çalhanoğlu da A Milli Takım'ın Dünya Kupası'na katılma hakkı kazanamamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Takım oyunu oynadıklarını anlatan Hakan, "Verilen görevi yerine getiriyoruz. Dünya Kupası'na katılamadığımız için çok üzgünüm.

Her oyuncunun hayaliydi bu. Çünkü Dünya Kupası çok büyük bir turnuva. Önümüzdeki maçlara bakacağız." şeklinde konuştu. Cep telefonunuzdan gibi hizmeti sunan siteler üzerinde yüksek oranlar ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 17:35

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER