Bağımsız, özgür, alternatif medyaya destek olun

Çok küçük miktarlardaki katkılarınızla alternatif medyaya destek olabilirsiniz...

Bağımsız, özgür, alternatif medyaya destek olun

Bağımsız, özgür ve alternatif yayınların yaşaması ve gelişmesi gerektiğini düşünüyorsanız, onlardan biri olmaya çalışan Demokrat Haber sitemize Patreon.com'un bu sayfasından 1 dolardan başlayan miktarlarda destekte bulunabilirsiniz.

Her ay 20 dolar ve üzerinde destek olanlar isterlerse tam veya kısaltılmış isimlerini ya da şirket adlarını künyemizde "Sponsorlarımız" bölümünde yayınlayacağız.

Patreon.com, Demokrat Haber gibi içerik oluşturucuların bağış toplamasını sağlayan Dünya çapında bir “kitlesel fonlama” sitesi. Biz de bu sayfa aracılığı ile Dünya'nın her yerinden dileyenlerin ekonomik desteğini almayı umuyoruz.

LAĞIM MEDYASINDAN ŞİKAYET ETME ALTERNATİF MEDYAYA DESTEK OL

14 Ocak 2011'de "Kendine Demokrat Olmayan Haberler" hedefiyle yayına başlayıp, insanın, doğanın, hayvanların, nehirlerin, yaylaların, vadilerin, balıkların, kuşların, kadınların, gençlerin, yaşlıların, engellilerin, mağdurun, mazlumun, ötekinin, berikinin, herkesin sesi soluğu olmayı hedefledik.


Gösterilene, öğretilene, dayatılana, sızdırılana, verilene, istenilene göre hareket etmedik.


Bu zamana kadar 100'ün üzerinde gönüllü yazarımızın çok sayıda özgün makalesine, gönüllü muhabirlerimizin ana akım medyanın görmezden geldiği konulardaki birçok haberine yer verdik. Bazılarını Patreon sayfamızın "Posts" bölümüne de eklediğimiz özgün içerikler ürettik.


Sitemize 3 defa Türkiye'den erişim engeli getirildi. Engellenen alan adımızda küçük değişiklikler yaparak yolumuza devam ettik. Çünkü, medyanın tek sesli hale getirildiği bu baskıcı ortamda siyasi, ekonomik, her türlü zorluğa rağmen yayına devam etmemiz gerektiğine inandık.


Birçok konuda yetersiz kaldığımızın farkındayız. Bunun en büyük nedeni tahmin ettiğiniz gibi maddi koşullarımız.


Her ne kadar Demokrat Haber'deki haber, köşe yazısı, röportaj gibi içerikler okur ve dostlarımızdan gönüllü ve ücretsiz olarak geliyor olsa da, bize gelen içeriklerin düzenlenmesinde, diğer kaynaklardaki içeriklerin taranıp yayın ilkelerimize uygun hale getirilip yayınlanmasında mesleği ve geçim kaynağı medya olan bazı arkadaşlarımızın ücretli editörlüğüne ihtiyaç duyuyoruz.

Yayınımızı sürdürebilmek, editörlerimizin maaşlarını ödeyebilmek, daha fazla özgün içerik üretebilmek, okurlarımızı rahatsız eden reklamları azaltabilmek ve daha bir dolu güzel şeyi yapabilmek için ekonomik desteğinize ihtiyacımız var.

Sitemizin her tarafında gördüğünüz reklamlar çok gelirimiz olduğu algısına neden oluyor ancak onlar bize özel verilen, yüksek gelirli reklamlar değil. O tür reklamları her site koyabiliyor ve geliri çok düşük. Az miktardaki reklam gelirimizden başka hiçbir kaynağımız, destekçimiz de yok. 8 yıldır tasarrufla, özveriyle, çoğunluğu ücretsiz emekle, az sayıda editörümüzün çok düşük maaşları kabullenmesi sayesinde, ve tabii ki biraz da inatla yayınımızı sürdürüyoruz.

Demokrat Haber'de genel yayın yönetmeni ve yazarlar ücret almadan gönüllü destek veriyor. Haberleri nöbetleşe girmek için en az 3 ücretli editör gerekiyor. Şu an maalesef 1 eksik editörle çalışıyoruz.

SİZ DEĞİLSENİZ KİM? ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?

Demokrat Haber'in yayına devam etmesi, daha nitelikli hale gelmesi gerektiğine inanıyor ve katkı vermek istiyorsanız Patreon.com sitesinin bu sayfası aracılığıyla 1, 5, 10, 20 dolar veya kendi belirlediğiniz bir miktarda destek olabilir, bu desteği istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

ŞİMDİ DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYIN >>>

 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 13:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
elif demircan
elif demircan - 2 yıl Önce

patreon dışında destek ya da bağış yöntemi yok mu?

Demokrat Haber
Demokrat Haber @elif demircan - 2 yıl Önce

Patroen dışındaki bağış/destek kanalları:

PAYONEER: mehmetgocekli@gmail.com (Müşteri Kimliği 29433611) hesabına açıklama kısmına “Demokrat Haber” yazarak destekte bulunabilirsiniz.

FİNANSBANK ENPARA HAVALE/EFT: Mehmet Göcekli adına Hesap No: 46380832 IBAN: TR 8800 1110 0000 0000 4638 0832 açıklama kısmına “Demokrat Haber” yazarak destekte bulunabilirsiniz.

SIRADAKİ HABER